690 680 960

Nowe rozporządzenia ws. zakazów w ruchu lotniczym

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 31 sierpnia 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym zawiera wykaz 44 państw i terytoriów, z których nie będą realizowane połączenia lotnicze do 15 września 2020 r.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną na całym świecie oraz pojawianiem się nowych ognisk zakażenia COVID-19 MSZ zaleca wstrzymanie planowania wyjazdów zagranicznych. Należy przypomnieć, że każdy kto podejmie decyzje o wyjeździe musi liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub izolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

Prawodawca zabezpieczył możliwość bezpiecznego powrotu do raju osobom przebywającym poza granicami państwach w ramach zorganizowanych grup turystycznych. Nowe rozporządzenia Rady Ministrów zapewnia powrót takich grup samolotami wyczarterowanymi przed 2 września 2020 roku na zlecenie biur podróży.

Państwa i Terytoria, które objęte są zakazem lotu to: Albania, Argentyna, Armenia, Bahamy, Bahrajn, Belize, Boliwia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Chile, Czarnogóra, Dominikana, Ekwador, Eswatini, Gwatemala, Hiszpania, Honduras, Indie, Irak, Izrael, Katar, Kazachstan, Kolumbia, Kosowo, Kostaryka, Kuwejt, Liban, Libia, Luksemburg, Macedonia Północna, Malediwy, Malta, Meksyk, Mołdawia, Namibia, Panama, Paragwaj, Peru, Republika Zielonego Przylądka, RPA, Rumunia, Salwador, Surinam, USA.

Organem odpowiedzialnym za wprowadzenie zakazów w ruchu lotniczym przez Radę Ministrów jest Minister Infrastruktury.

Mapa przedstawia 44 kraje (kolor czerwony), które są objęte zakazem lotu według rozporządzenia oraz destynacje, które wg stanu na 6 września br. zawierają współczynnik powyżej 60 (kolor pomarańczowy). Przy utrzymującej się wzrostowej tendencji zachorowalności, niewykluczone, że wykaz zostanie rozszerzony o ww. państwa.

(fot. MSZ, lublin112.pl)

6 komentarzy

 1. USA też?,to jak teraz budda poleci do pana?

 2. Ok. Ale nie rozumiem dlaczego piszecie powrotu do „raju” . Czyżby Polska była już tym „rajem obiecanym „przez wszystkich byłych i obecnych rządzących?
  Dalej jest jeszcze parę „byków”.

 3. Spóźniony temat…..

 4. Gondol Jerzy z Nadwisły

  Ja się z tego cieszę, bo póki co, u mnie na Alasce jeszcze koronawirus się jeszcze nie pojawił.
  Nie miał kto przywieźć.

 5. Czy ktoś wierzy w tą niby Pandemie??1. W programie TVP ,,Warto Rozmawiać” wygadali się o spotkaniu (EVENT 201Fundacja Billa Getsa i WHO) i dziwnym trafem wybuchła Pandemia medialna.Bo Firmy pogrzebowe mają mniej pogrzebów (DZIWNE) 2.Plan Fundacji Rokefelerów z 2010 roku (UDERZAMY DEKADĘ PÓŹNIEJ) Założymy Społeczeństwu kaganiec (Społeczeństwo między sobą będzie się wyżynać, STŁAMSIMY BUNTY SPOŁECZNE, Niewolnik w KAGAŃCU będzie pilnował/donosił na Wolnego Człowieka) + wywołujmy strach na RYNKU LOTNICZYM/TURYSTYCZNYM, żeby Społeczeństwo siedziało na tyłkach przed TV. 3.Zapowiedź Pandemii ,,Otwarcie Olimpiady z 2012 roku – dużo daje do myslenia

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Królewski pod hasłem: Orzech laskowy w kuchni dworskiej
Międzysołecki Festyn Dożynkowy w Żdanowie
„Weekend z historią” – warsztaty historyczno-kulturowe
Wyścig „na byle czym” i wiele więcej, czyli niedziela nad zalewem
Dożynki gminy Tomaszów Lubelski. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Shantel