Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nowe radiowozy dla policjantów ruchu drogowego. Czym będą jeździli funkcjonariusze? (wideo, zdjęcia)

Flota policyjnych radiowozów powiększyła się o 100 radiowozów w nowym oznakowaniu. Do jednostek terenowych Policji trafią 83 pojazdy oznakowane marki Skoda Scala i 17 pojazdów marki Skoda Superb.

Efektywne sprawowanie nadzoru nad ruchem drogowym wymaga pełnienia służby w sposób dynamiczno-statystyczny polegający na przemiennym patrolowaniu trasy oraz wykonywaniu czynności w wyznaczonym miejscu. Istotnym elementem pracy policjantów jest prewencyjne oddziaływanie na uczestników ruchu drogowego, a takie zapewnia użycie radiowozu oznakowanego.

Nowe pojazdy marki Skoda

Radiowozy marki Skoda Superb wyposażone są w 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 280 KM. W bezpiecznym wykorzystaniu maksymalnej mocy i prowadzeniu pojazdu pomaga automatyczna skrzynia DSG współgrająca z napędem 4×4. W tej wersji pojazd rozpędza się do 100 km/h w 5,3 sekundy. Mniejszy model marki Skoda Scala wyposażony jest w silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra o mocy 150 KM. Pojazd ten także wyposażono w automatyczną skrzynię biegów DSG.

Laserowe mierniki prędkości

Ponadto, policjanci ruchu drogowego korzystają już z zakupionych w ramach projektu 100 szt. laserowych mierników prędkości z rejestracją obrazu LTI 20/20 TruCAM II. Użytkownicy odbyli instruktaż z zakresu obsługi dostarczonych laserowych mierników prędkości.

Doposażenie policjantów ruchu drogowego w nowoczesne laserowe mierniki prędkości umożliwia precyzyjne wykonanie pomiaru z większej odległości, a także podanie sygnału do zatrzymania z odpowiednim wyprzedzeniem, co zapewnia możliwość płynnego i bezpiecznego zatrzymania pojazdu w warunkach wzmożonego ruchu drogowego. Należy zatem założyć, że doposażenie jednostek Policji w przyrządy laserowe pozwala realizować nadzór w zakresie pomiaru prędkości w sposób efektywny i skuteczny, wpływając w sposób bezpośredni na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zakup radiowozów oznakowanych oraz laserowych mierników prędkości przyczynia się do sprawniejszej i efektywniejszej realizacji zadań przez policjantów, którzy poprzez swoje działanie wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Wartość projektu opiewa na kwotę 22 394 317,70 zł, z tego finansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniosło 19 035 170,04 zł, natomiast współfinansowanie z budżetu państwa to  3 359 147,66 zł.

 

(źródło BRD KGP)

17 komentarzy

 1. super.

  niech się czają po chamsku za wzgórkiem na zakazie wjazdu przy ul. Tadeusza Mazowieckiego

  Nikt ich nigdy nie będzie szanował za takie bandyckie numery jak stanie z radarem i łupienie kasy w tak bezsensownym miejscu.

  Brak chodnika, pieszych, przejść…nic tam nie ma. Ale jest z górki i można za 62 km/h komuś mandacik wypisać.
  CEBULANDIA.

  • Tu nie chodzi o bezpieczeństwo tylko wyciągnięcie kasy od naiwniaków za pobór 500+ i innych socjali. Dali im to teraz będą zabierać. Nie ma nic za darmo.

 2. Niezależne Kółko Wzajemnej Adoracji Kierowców III RP

  My, kierowcy RP dokładając wszelkich starań i kasy, przyrzekamy, że pomożemy w amortyzacji tego wspaniałego sprzętu !!!

 3. Mandaty zapłacone. Policja może jeździć nowymi autami.

 4. Powodzi się, mają rozmach …

  • Widocznie sprzedają Abramsy, a w zamian kupują radiowozy.
   Może doszli do wniosku, że 1 Abrams nie zarobi tyle ile 100 radiowozów.

 5. Najlepsze to,że żaden nie chce go mieć na stanie.

 6. Barwy Niemieckie Deutschland, Deutschland über alles

 7. Ryż szwab już chce doić kierowców

  • Olo-de+il! Zamówienie złożyli ludzie gnoma i jeszcze uni rządzą, kradną i szastają naszą kasą. A ryżego to możesz rozliczać jak zacznie rządzić i chociaż troche posprząta ten popisowski g-ój!!! 8*

 8. Dziadunio z Willolowa

  Czym będą jeździli funkcjonariusze? Tymi furakami, dopóki się nie rozlecą, a później to chyba na kucykach wypasanych we własnych ogródkach, bo jak KOdziarze im zetną budżet, to wrócą czasy sprzed 10 lat. Sprawdźcie sobie, ile komisariatów, szczególnie w mniejszych miejscowościach, zamknięto za poprzedniej kadencji ryżego? Likwidacja policji plus relokacja plus otwarcie granicy z Białorusią – będzie tu druga Bucza nawet bez ruskiej armii.

  • Dziadunio z Willolowa buczysz jak paranoik. Spokojnie, nie siej propagandy.

   • Dziadunio z Willolowa

    Czyjej propagandy? Może sprawdź fakty, ile lokalnych, wiejskich posterunków policji zostało zamkniętych za czasów poprzednich rządów PO-PSL.

 9. Po co im radiowozy, skoro stoją pod domem Kaczyńskiego

 10. Kara,terror i wyłudzenia a kiedy przeczytam,że 100 karetek kupili ??? Kto się weźmie za wyłudzenia na Armii Krajowej chowają się w osiedlu i wlepiają mandaty tam kładka jest dla pieszych ,żadnego zagrożenia ale jest super miejscówka do łojenia suwerena !!! WSTYD i hańba na mundurze !!!

  • A na Diamentowej robią sobie parking z DDR i chodnika stwarzając niebezpieczeństwo dla rowerzystów i pieszych.

Dodaj komentarz

Z kraju