Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nowa inwestycja w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Lublin. Będą nowe miejsca pracy

W Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Lublinie wkrótce pojawi się nowa inwestycja. Firma GORBI planuje wybudować i uruchomić nowoczesny zakład produkcyjny za kwotę 8,5 mln złotych, a zatrudnienie w nim znajdzie 42 nowych pracowników.

Na terenie SSE EURO-PARK MIELEC Podstrefa Lublin firma GORBI planuje zrealizować nowy projekt inwestycyjny, którego celem jest budowa i uruchomienie nowoczesnego zakładu produkcyjnego innowacyjnych wielkogabarytowych zadaszeń otwieranych automatycznie, zabudów balkonowych i tarasowych szklanych oraz profesjonalnych osłon zewnętrznych termoizolacyjnych. Inwestor deklaruje nakłady inwestycyjne na poziomie 8 502 000,00 zł oraz planuje zatrudnić 42 nowych pracowników.

Inwestycja ma być realizowana na działce przy ul. Spiessa. Pojawi się tam hala produkcyjno-magazynowo-biurowa z częścią przeznaczoną na dział badawczo-rozwojowy oraz prototypownię.

Planowana działalność opierać się będzie na produkcji nowej generacji zewnętrznych osłon tarasowych i okiennych, w skład których wchodzą pergole, markizy, rolety screen i zabudowy szklane na balkony i tarasy.

2016-09-19 09:14:38
(fot. UM Lublin)

11 komentarzy

  1. Ile lubelski Podatnik dołoży do tego interesu i ile ulg podatkowych otrzyma firma?

    • A ile tego podatku odprowadzasz rocznie, że tak ci go szkoda? Pewnie mniej odprowadzasz niż wysysasz od prawdziwych podatników.

  2. 42 osoby ? To tyle co miejsc siedzących w jednym autobusie . Ależ miejsc pracy . Ho ho .

  3. same nowe firmy śmiech na sali pozyskują fundusze unijne przenoszą firmy do strefy (ulgi że ho,ho)a potem po okresie zwolnień podatkowych zmiatają ze strefy na stare śmieci(np MPC METAL

  4. KUR.. krew mnie zalewa jak czytam niektore komentarze. Powstaja miejsca pracy. Powoli, powoli cos sie rusza w gore w Lbn. Ale ludzie I tak narzekaja bo „raptem” 42 miejsca pracy, bo cos tam bo cos tam. To lepiej w domu na zasilku siedziec (o ile komus sie przysluguje) i glupot sie czepiac lub u rodzicow na garnuszku czy pojsc do takiej pracy I noz widelec bedzie ok. Piac sie w gore!!!! Byc OPTYMISTA!!!!! Ludzie!!!! Keep ur head up!!!!

  5. Specjalna Strefa Ekonomiczna = czyt. zabierają wszystkim, aby dać małej, wybranej grupie…

  6. Specjalna Strefa Ekonomiczna = czyt. zabierają wszystkim, aby dać wybranej grupie. Oczywiście, przy pełnym nagłośniu PR fanfar sukcesu.

Z kraju