Środa, 19 czerwca 202419/06/2024
690 680 960
690 680 960

Noc Muzeów za nami. Na zamku w Janowcu można było spotkać Czarną Damę (zdjęcia)

Wczoraj, 18 maja odbyła się jubileuszowa, 20. edycja Nocy Muzeów. W tym roku do akcji zgłosiło się 312 instytucji w całej Polsce, które przygotowały łącznie 336 wydarzeń, z czego większość odbyła się specjalnie z okazji tej wyjątkowej nocy. Wydarzenie zawsze przyciąga tłumy chętnych.

Wiele muzeów udostępnia podczas Nocy Muzeów zakamarki, do których zazwyczaj nie ma wstępu. W Warszawie można było na przykład zwiedzić Kancelarię Sejmu, a w Lublinie – Kaplicę Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim. W wielu muzeach odbyły się koncerty, pokazy teatralne i taneczne, a także warsztaty dla dzieci i dorosłych.

W niektórych muzeach można było spotkać aktorów przebranych w stroje z różnych epok, którzy odgrywali scenki rodzajowe. To był świetny sposób na poznanie historii i kultury w nietypowy sposób. Noc Muzeów to wydarzenie dla każdego, bez względu na wiek czy zainteresowania. To doskonała okazja do odkrywania nowych miejsc, poznawania historii i kultury, a także po prostu do dobrej zabawy.

Noc Muzeów w Lublinie i regionie to już tradycja, która co roku przyciąga tłumy mieszkańców i turystów. Tegoroczna edycja była wyjątkowa ze względu na jubileusz 20-lecia wydarzenia.

Zamek w Janowcu przygotował dla odwiedzających możliwość nocnego zwiedzania. Kto chciał, mógł sobie zrobić zdjęcie z Czarną Damą. Za symboliczną złotówkę można było zobaczyć ekspozycje, zapoznać się z historią zamku, a także obejrzeć wystawę “Ogniem i Mieczem na Janowieckim Zamku. 25-lecie ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza”. Prezentowana wystawa była wyjątkową okazją obejrzenia strojów i rekwizytów z ekranizacji „Ogniem i Mieczem” w reżyserii Jerzego Hoffmana.

@lublin112.pl Zamek w Janowcu Noc Muzeów #lublin112 #janowiecnadwisłą #zamek ♬ Medieval Castle Music – Music Mood Catalog

 

Autor: redakcja

6 komentarzy

  1. Afrykańska dama,czarne to niedobra jest.

  2. Nie dała mi 🥲

  3. Afroamerykanka to droga ale dobra dama.

  4. Ta nazwa, to trochę na wyrost. Ostatnie wejście na basztę 20:30. Nazwać to nocą jest pewnego rodzaju niedopowiedzeniem.

Dodaj komentarz