Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nieznany sprawca ukradł płytę nagrobkową. Apel policji

Policjanci z Żółkiewki poszukują sprawców kradzieży płyty nagrobkowej z Cmentarza Parafialnego w Gorzkowie. Ktokolwiek ma wiedzę na temat zdarzenia proszony jest o kontakt z komendą policji w Krasnymstawie.

Policjanci z Żółkiewki prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży i uszkodzenia płyt nagrobkowych. Do zdarzenia doszło w okresie od 1 sierpnia 2019 roku do 18 sierpnia 2019 roku.

Sprawca bądź sprawcy z terenu Cmentarza Parafialnego w Gorzkowie z jednego ze znajdujących się tam grobowców dokonali kradzieży granitowej płyty nagrobkowej koloru czarnego o wymiarach 80 cm x 57 x 5 cm wspartej wspornikiem. Płyta nie posiadała żadnych napisów.

Dodatkowo, w tym samym okresie z grobowca znajdującego się obok prawdopodobnie ci sami sprawcy usiłowali dokonać kradzieży granitowej płyty nagrobkowej, jednak ze względu na zabezpieczenia, pozostawili ją na miejscu uszkodzoną.

Wszystkie osoby mogące posiadać informacje związane ze sprawą lub mogące przyczynić się ustalenia sprawców proszone są o kontakt z Policją w Żółkiewce, Krasnymstawie lub numerem 112 .

(fot. Policja)

4 komentarze

  1. Tak to jest jak jest popisówa kto ma granit,marmur lub inny szlachetny kamień na grobowcu…A urna nie urna w ścianie..!!Promujące się nawet na cmentarzu A co dopiero 1 listopada jak wyjdziecie w futrach i lisach na szyji…ŻENADA..

  2. Nawet po śmierci okradną człowieka nigdzie spokoju ?

  3. „wstajemy z kolan” jakoś tak to szło.,…

Z kraju