690 680 960

Niewybuch w lesie. Interweniowali saperzy

Podczas obchodu lasów Roztoczańskiego Parku Narodowego podleśniczy natknął się na niewybuch pochodzący z czasów II wojny światowej. Na miejscu interweniowała policja oraz patrol saperski.

Na niebezpieczne znalezisko natknął się podleśniczy podczas obchodu lasu. Mężczyznę przekazał policjantom informację, że w okolicach miejscowości Obrocz-Kosobudy natrafił na tkwiący w ziemi niewybuch.

– Teren znaleziska zabezpieczono. Jego neutralizacją zajął się przybyły na miejsce wojskowy patrol rozminowania. Znaleziskiem okazał się pocisk artyleryjski o średnicy 100 mm, pochodzący z czasów II wojny światowej – informuje podinsp. Joanna Kopeć z zamojskiej Policji.

W przypadku znalezienia niewybuchu bądź niewypału pamiętajmy, aby przedmiotów takich nie przenosić ani manipulować przy nich. Teren znaleziska należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i natychmiast zawiadomić policję.

2017-03-21 11:17:30
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. Skąd się to gu.no jeszcze bierze po tylu latach na powierzchni ziemi.

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie