Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Nieudany przemyt papierosów w skrytkach pojazdów (zdjęcia)

W autokarze i samochodzie osobowym funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Terespola ujawnili 680 paczek papierosów. Przemytnicy wykorzystali do ukrycia nielegalnego towaru skrytki konstrukcyjne pojazdów.

W trakcie kontroli samochodu osobowego funkcjonariusze zwrócili uwagę na ślady przeróbek konstrukcyjnych. Okazało się, że w przerobionych i przystosowanych do przemytu progach pojazdu, przednich drzwiach, a także w oparciach siedzeń ukryte są papierosy. Funkcjonariusze wydobyli ze skrytek pojazdu w sumie 440 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

Wobec kierowcy wszczęta została sprawa karna skarbowa. Papierosy i przystosowany do ich przemytu pojazd zajęto do dalszego postępowania. Z kolei w autobusie kursowym, który został skierowany do szczegółowej rewizji, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Terespola znaleźli 240 paczek papierosów. Nielegalny towar upchany został w schodku w podłodze pojazdu.

Kierowcę autobusu ukarano za przemyt mandatem w wysokości 8 tys. zł. Łączną rynkową wartość papierosów oszacowano na 11 tys. zł.

Nieudany przemyt papierosów w skrytkach pojazdów (zdjęcia)

fot. KAS

Nieudany przemyt papierosów w skrytkach pojazdów (zdjęcia)

fot. KAS

(Źródło: KAS)

2 komentarze

  1. Na ruskiej wszystko dostępne są nagrania jak milicja kupuje.

  2. a było w respiratory inwestować za to nie ścigahlją xD

Dodaj komentarz