Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nieuczciwy kurier nie rozliczył się z pieniędzy. Usłyszał zarzut

Zamojscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który pracował jako kurier i nie rozliczył się z przyjętej gotówki. 26-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia pieniędzy, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Zamościa przyjęli zgłoszenie od właściciela firmy kurierskiej, z którego wynikało, że jeden z jego pracowników przywłaszczył należące do niego pieniądze.

26-latek dostarczał do klientów firmy przesyłki, jednak nie rozliczył się z utargu. Co więcej, nie przyszedł do pracy. 26-latek pobrane od klientów pieniądze w łącznej kwocie 2500 złotych zostawił dla siebie. Mundurowi zajęli się wyjaśnieniem sprawy.

Jak się okazało, mężczyzna nie mieszkał pod adresem, który wskazał pracodawcy. Mimo to stróże prawa szybko ustalili miejsce, gdzie faktycznie przebywał podejrzany.

26-latek z Zamościa został zatrzymany. Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzuty przywłaszczenia pieniędzy. Za popełnienie tego typu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o dalszym losie 26-latka zadecyduje sąd.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

4 komentarze

 1. Chciałbym by moje posty były widoczne

  To jest niebywałe. Jak trzeba chronić korporację przed stratą 2,5tys złotych, to jest śledztwo, a przy pierwszej trudności nie rezygnują ze sprawy.

  Gdy moich dziadków obrobili pod ich nieobecność, wynieśli gotówkę i obrazy o wartości ponad 120 tys złotych, to sprawę policjanci umorzyli bo nikt z rodziny nie przyznał się do kradzieży, a wg ich statystyk to właśnie rodzina się wzajemnie okrada.. Nie sprawdzili zapisu z kamer, nie sprawdzili czy obrazy są w lombardach (to musieliśmy sami robić), zamek z drzwi co go do oględzin wzięli 3 lata temu, jeszcze nie wrócił z laboratorium..

  Ale dobrze, że im nowy budynek postawili, przyda się, tam praca wre.

  • Tutaj sprawa była prosta – wiadomo kto, kwestia ustalenia miejsca pobytu. W przypadku kradzieży u dziadka należy ustalić kto jej dokonał. Jeżeli nie pozostawił żadnych śladów to jest problem.

 2. real foto czy celowa antyreklama?

 3. Największe problemy to są z dpd. Wszyscy kurierzy są tam problematyczni

Z kraju