Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nietrzeźwy rowerzysta z wysokim mandatem. Mężczyzna jechał jednośladem mając prawie 4 promile

Wczoraj wieczorem dzielnicowy z Piask zatrzymał do kontroli nietrzeźwego rowerzystę. Spotkanie z policjantem kosztowało 34-latka 2500 złotych.

W środę przed godziną 19 w miejscowości Dorohucza dzielnicowy z Komisariatu Policji w Piaskach zatrzymał do kontroli 34-latka z gminy Trawniki, który jechał na rowerze.

Jak się okazało mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało prawie 4 promile alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusz zgodnie z nowym taryfikatorem nałożył na rowerzystę mandat karny w kwocie 2500 złotych.

Policjanci przypominają i ostrzegają

Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 roku zmienił się taryfikator wykroczeń w ruchu drogowym. Wysokość mandatów w przypadku niektórych artykułów wzrosła znacząco. Obecnie za kierowanie rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 2500 złotych. Dotychczas mandat ten wynosił 500 złotych. Natomiast za kierowanie rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) aktualnie grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Wcześniej wynosił od 300 do 500 złotych.

Nietrzeźwy rowerzysta stanowi duże zagrożenie. Pamiętajmy, że pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

(fot. Policja Świdnik)

4 komentarze

  1. Pijanego nie można przesłuchać bo nie wiarygodne będą jego zeznania ,a pijanemu można wypisać mandat- nie trzeba poczekać aż wytrzeźwieje ? Czy to jest zgodne z prawem?

  2. Ale pijus musi podpisać mandat. Co będzie jeśli odwoła się i powie że policjanci wykorzystali fakt że pijus nieświadomy i nieprzytomny przy 4 promilach podpisał bo policjanci kazali

Z kraju