Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nielegalny alkohol i papierosy na posesji 76-latki. Kobieta próbowała przekupić policjantów

Policjanci z Terespola podczas przeszukania jednej z posesji na terenie miasta natrafili na nielegalne papierosy i alkohol. Mundurowi zatrzymali 76-latkę, która próbowała wręczyć im korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności.

W minioną środę policjanci z Terespola weszli na posesję zajmowaną przez 76-letnią kobietę. Mundurowi ustalili, że mieszkanka Terespola może rozlewać i sprzedawać alkohol niewiadomego pochodzenia. Co więcej, funkcjonariusze ustalili jednego z klientów, który kupił nielegalny alkohol.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci ujawnili i zabezpieczyli rozrobiony już alkohol. Funkcjonariusze zabezpieczyli też ponad 180 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W trakcie działań 76-latka, chcąc uniknąć odpowiedzialności, postanowiła wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od wykonywanych czynności.

Wkrótce o jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Kobieta odpowiadała będzie również za wykroczenie skarbowe. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 1600 zł.

(fot. Policja Terespol)

12 komentarzy

 1. Akurat alkoholu wysoko procentowego nie pije, więc jedynie do mycia rąk mógłbym skorzystać po ewentualnych garażowych pracach. Wiem, wiem trochę to dla Wa dziwne, dodam przy okazji że problemów z alkoholem nie miałem. Można , ? Można !

  • „Mundurowi zatrzymali 76-latkę, która próbowała wręczyć im korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności”

   Ciekawe na kogo głosowała – tyle jej dał ?

 2. uła 10 lat dla 76 latki to prawie wyrok…

 3. A ile dostanie ten co kupił maseczki od brata lub jego ziomal od wydrukowanych kart do głosowania!? Dojna zmiana jedzie dalej a tu cieszą się bo babcie z kilkoma paczuszkami złapali buhehehe

 4. A czy gieroje nasi cos robia w sprawie wirtualnych respiratorow???

 5. lepiej jak sie sprzedaje respiratory – kasa sama leci

 6. UWAGA! Na parkingach pod marketami pojawiła się szajka ze „złotymi” zegarkami. Podchodzą do starszych osób i pod pretekstem braku polskich pieniędzy oferują pod zastaw pożyczki „złote” zegarki. Osobnicy są śniadzi i poruszają się srebrnym BMW na niemieckich tablicach rejestracyjnych.

 7. Cichobiorek cichodajek

  Dobrze, że dzieni policjanci „zabezpieczyli” owe 1600 złotych… babunie jeszcze by je „dobrodziejowi” „na kościół” zaniosła, albo (uchowaj Boże !) do Torunia by wysłała na radio co ma ryja …

 8. Próbowała staruszka wykpić się dając parę groszy. A mogła poczęstować…

Z kraju