Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nielegalni migranci przepłynęli Bug. Irańczyków wytropił pies Straży Granicznej

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali troje nielegalnych migrantów. Kobieta, nastolatek i mężczyzna przepłynęli rzekę Bug. Obywateli Iranu wytropił pies tropiący.

W miniony piątek funkcjonariusze Straży Granicznej z Terespola, realizując czynności służbowe w rejonie granicy państwa, zatrzymali troje nielegalnych migrantów.

– Zatrzymania dokonano po informacji otrzymanej od białoruskich służb granicznych, które ujawniły ślady przy rzece granicznej Bug. Kobieta, nastolatek oraz mężczyzna, przepłynęli rzekę, a następnie przemieszczali się w głąb kraju. W trakcie prowadzonych działań granicznych, funkcjonariusze użyli psa tropiącego, który doprowadził ich do nielegalnych migrantów. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymanymi okazali się obywatele Iranu, którzy nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających do legalnego pobytu na terytorium RP – informuje ppor. Dariusz Sienicki rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zatrzymani po przeprowadzeniu czynności administracyjnych, zostali przekazani białoruskim służbom granicznym.

2017-07-25_073357

2017-07-25 07:31:48
(fot. NOSG)

8 komentarzy

  1. Biedni migranci wojenni. Pewnie na dodatek, prześladowani chrześcijanie. Było ich do Żuka podesłać. Ma dużą chałupę i stać go, by ich utrzymywać. W nie jednej spółce kasy naklepał POnoć legalnie.

  2. tak jechało od nich ze nie był potrzebny pies zeby ich wytropić.

  3. Trzeba ich było podesłać niejakiemu Święcickiemu z PO. On zadeklarował, że chętnie ugości w swoim domu uchodźców. Albo niejakiej Aśce Musze. Ona nie jest obojętna na los zwierząt, a co dopiero ludzi.