690 680 960

Nielegalne automaty do gier, poszukiwany i marihuana (zdjęcia)

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej oraz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili i zarekwirowali 9 automatów służących do urządzania nielegalnych gier hazardowych. Kontrole prowadzone były w Tomaszowie Lubelskim i Hrubieszowie.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Zamościa oraz Straży Granicznej z Placówki w Hrebennem skontrolowali prywatną posesję w Tomaszowie Lubelskim. Istniały podejrzenia, że mogą być tam prowadzone nielegalne gry hazardowe.

Jak się okazało, na miejscu znajdowały się 4 automaty, które służyły do nielegalnej rozrywki. Co więcej, na posesji przebywał mężczyzna poszukiwany przez policję. Po wykonaniu czynności związanych z zabezpieczeniem automatów hazardowych, mężczyznę przekazano do dyspozycji funkcjonariuszy policji z Tomaszowa Lubelskiego.

Zarekwirowane urządzenia przewieziono do depozytu Służby Celno-Skarbowej. Dalsze czynności w sprawie urządzania nielegalnych gier hazardowych będzie prowadziła komórka dochodzeniowo-śledcza KAS.

Z kolei podczas kontroli jednego z lokali w Hrubieszowie ujawniono 5 urządzeń do prowadzenia nielegalnych gier, a także woreczek z marihuaną. W działaniach brali udział funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Zamościa i Lublina oraz funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie. W lokalu funkcjonariusze zatrzymali też mężczyznę, który był odpowiedzialny za udostępnianie urządzeń hazardowych potencjalnym graczom.

Właścicielowi lokalu za prowadzenie działalności w zakresie gier hazardowych bez koncesji grozi kara w wysokości 500 000 zł. Odpowie on również z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna wraz z zabezpieczonym suszem roślinnym został przekazany funkcjonariuszom policji w Hrubieszowie. Automaty do gier hazardowych trafiły do depozytu Służby Celno-Skarbowej w Zamościu.

(fot. KAS)

2 komentarze

  1. a tych z Hrubieszowa od automatów i protestów BWM i SKODA Superb to jeszcze przebadać testem narkotykowym i PJ zabrać dożywotnio

  2. Franek z Podlasia

    Śmieszne jest to że automaty karają bo to hazard a lotto i STS i kilka innych firm też hazard i sponsorują nawet reprezentacje pl….. Widocznie się nie dzieła z górą podatkami….

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie