W niedzielę odbędzie się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę po raz 25. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która wspierać będzie polską opiekę medyczną. Podczas najbliższego Finału Orkiestra zagra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Centrum wydarzeń lubelskiego Finału WOŚP będzie kolejny raz Galeria Olimp, która już od samego rana wypełni się wielką liczbą wolontariuszy, artystów i wszystkimi zaangażowanymi w ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przez cały dzień trwać będą liczne atrakcje dające wszystkim mieszkańcom naszego miasta i regionu możliwość ciekawego spędzenia czasu i wspaniałej zabawy. Od rana do wieczora czekać będą na was liczne atrakcje takie jak występy i pokazy artystyczne, koncerty, kabarety, pokazy służb mundurowych i ratowniczych, akcje profilaktyczne a przede wszystkim wolontariusze z kolorowymi puszkami, którzy jak co roku wspierają ideę Wielkiej Orkiestry.

Dla nich a także dla Was na zakończenie Finału zaśpiewają specjalni goście – Liber, Ina i Adam Stachowiak.

Program koncertu finałowego

17.00 – 17.45 Workplace
17.45 – 18.20 The Punitive
18.20 – 19.00 TAU
19.00 – 19.45 Pheodora
20.00 – 21.00 Liber, Ina i Adam Stachowiak

Podczas Finału będzie można skorzystać z badań profilaktycznych prowadzonych przez Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św Jana z Dukli, zasięgnąć informacji na temat profilaktyki nowotworów a także zapisać się na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne. Badania profilaktyczne przeprowadzą też przyszli medycy, studenci Uniwersytetu Medycznego w Lubinie z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA.

Ratownicy z Pogotowia Ratunkowego w Lublinie oraz Samodzielna Grupa Ratownicza Lublin przeprowadzą z kolei szkolenia i pokazy z zakresu pierwszej pomocy, tak aby jak najwięcej osób nie bało się i potrafiło jej udzielać. Finał będzie tez okazją aby wspomóc Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa poprzez oddanie jakże drogocennej krwi oraz zarejestrować się w bazie dawców szpiku.

Wielką Orkiestrę wesprą też tradycyjnie służby mundurowe. Podziwiać będzie można między innymi jednostki, Pogotowia Ratunkowego, Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej czy Inspekcji Transportu Drogowego Przedstawiciele służb zaprezentują swoje umiejętności i sprzęt, który na co dzień używany jest w ich pracy.

Straż Miejska Miasta Lublin zorganizuje dodatkowo miasteczko ruchu drogowego dla najmłodszych – Autochodzik. Dzieci będą miały okazje poznać tam zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym przy jednoczesnej znakomitej zabawie.

fl1

2017-01-13 11:39:56
(fot. mat. org.)

Zobacz również

42 komentarze

 1. Oto przykład transparentności finansów Owsiaka i WOŚP .Temat na czasie i w sam raz dla 112.
  http://kontrowersje.net/8_wyrok_w_potwierdzaj_cych_e_owsiak_i_wo_p_ami_prawo_i_ukrywaj_faktury
  Dlaczego trudno uczciwie ludziom prowadzić tak potrzebne akcje? Czy zawsze musi się coś do łap przykleić?

  • Bob, zadziwiasz mnie! Ty potrafisz myśleć! 🙂

   • Rozczaruję Cię, nie musi myśleć, kasę za to bierze, I to jest smutne. 🙁

    • Za co kasę bierze? Za pisanie prawdy o pajacu w czerwonych spodniach? Przecież na naiwnych on sobie kieszenie napycha, ma gdzieś wyroki sądów, a pieniądze, jakie idą na organizację tego cyrku są znacznie większe niż jest uzbierane.

     • Za hejt pisowski, sporo nawet.

     • A za hejt KODowski pochwalisz się ile płacą? Wyroki sądów są baranie przeciwko temu pajacowi w czerwonych spodniach i on je ma w poważaniu, nabija sobie kieszenie dzięki takim naiwniakom jak puste ludziki, którzy tego nie rozumieją.

  • Rozczaruję co poniektórych. Za komentarze nikt mi nie płaci. Dziadek był zwiadowcą w 1 PP im. Piłsudskiego. Walczył z czerwoną zarazą o Wolną i Niepodległą Polskę. Podtrzymuję jedynie patriotyczne rodzinne tradycje. Tych co okradają i niszczą naszą Ojczyznę i Polaków, zawsze będę piętnował.

 2. Pomogę bo dzięki temu muj synek żyje I dziekuje im za to

  • Nie miałem takiej sytuacji. Cieszę się, że mogłem pomóc (bo z WOŚP jestem od początku, a nawet jeden dzień dłużej).
   Powiem Ci tak, zaraz po tym jak się urodził mój najstarszy wnuk, któremu zrobiono pełną diagnostykę właśnie dzięki WOŚP, usłyszałem że wszystko jest OK. 10/10. Minęło 10 lat, zakres badań wzrósł wielokrotnie dzięki WOŚP właśnie. Urodził się mój czwarty wnuk, najmłodszy, radość, że wszystko w porządku była nie do opisania. Słuch, serducho, płuca, wzrok, nerki i wiele innych badań… Gdyby nie WOŚP, do dzisiaj każdej matce mówiono by, że powinna się cieszyć bo dziecina ma wszystkie paluszki…

 3. Masz rację, nie wierz.
  Sporo podwyżki ostatnio dali, stale gratuluję…

  • Pochwal się ile podwyżki ci dali za pianie na chwałę pajaca Owsiaka 😛

   • Spermownik skuteczny

    Ty jesteś większym pajacem, a jakoś ci tego nikt nie wytyka.
    Zrób dla ludzi tyle ile zrobił (już zrobił), pan Owsiak to zmienię o tobie zdanie.

    • Dla ludzi którzy mu liżą tyłek i pomagają w nabijaniu kabzy może i wiele, a dla innych co? Cały ten cyrk to za nasze podatki, które PRZEWYŻSZAJĄ to, co jest zebrane. A z tego jeszcze sporą sumkę zabiera pajac którego się tak szeroko promuje. Za co? Niech zrobi coś ZA SWOJE a nie za publiczne pieniądze i wtedy porozmawiamy. Acha, jeszcze niech uszanuje wyroki sądów i się do nich zastosuje, czyli niech się rozliczy z ludzkich pieniędzy, bo jak do tej pory skrzętnie ukrywa ile sam się nachapał i jakie ochłapy przeznacza na sprzęt, który w większości jest niewykorzystywany, bo konserwacja przekracza możliwości finansowe szpitali.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8136zł 0.52%
  • GBP 5.2984zł 0.69%
  • EUR 4.5752zł 0.47%
  • CHF 4.1655zł 0.49%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS