Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Niedozwolony manewr i zderzenie z motocyklistą. Kierujący jednośladem w szpitalu

W środę na ulicy Lubelskiej w Zamościu doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem na ulicy Lubelskiej w Zamościu. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu motocykla z pojazdem osobowym, w rejonie parkingu.

– Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, ze 65-letni mieszkaniec Zamościa poruszał się motocyklem marki Suzuki lewym pasem ulicy Lubelskiej w kierunku ulicy Piłsudskiego. W tym czasie z parkingu samochodem marki Audi wyjeżdżał 33-letni mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn. Początkowo wycofał on na prawy pas ruchu, a następnie ruszył do przodu i skręcił w lewo z zamiarem wykonania manewru zawracania pomimo, że w tym miejscu znajdował się znak P-4 „linia podwójna ciągła”. Wykonując ten manewr nie zauważył jadącego prawidłowo lewym pasem od strony Sitańca motocyklisty i nie ustąpił mu pierwszeństwa przejazdu. W wyniku tej nieostrożności doprowadził do zderzenia pojazdów – relacjonuje starszy aspirant Katarzyna Szewczuk z zamojskiej Policji.

W wyniku zderzenia mężczyzna kierujący motocyklem upadł na jezdnię. 65-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. 33-latek z audi nie odniósł żadnych obrażeń. Obaj kierowcy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu, mężczyźni byli trzeźwi.

– Sporządzona w sprawie wczorajszego wypadku przez policjantów dokumentacja w będzie wykorzystana w prowadzonym postępowaniu, które wyjaśnia dokładny przebieg zdarzenia – dodaje starszy aspirant Katarzyna Szewczuk.

3 komentarze

  1. PIS stan umysłu

  2. kierowcy kałdi czy bmw powinni mieć badania u psychologa weryfikujące zdolność do prowadzenie pojazdów mechanicznych min raz na rok

  3. Jaki gładki asfalt na tej głównej ulicy miasta.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo