Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Niedawno w tej okolicy powstała stacja paliw. Przy ul. Turystycznej chcą budować kolejny taki obiekt

Wyjazd z Lublina w kierunku Łęcznej jest jedną z najruchliwszych tras w regionie. Kolejna firma chce zbudować tam stację paliw. Odpowiedni wniosek trafił już do Urzędu Miasta.

Kolejna firma stara się o pozwolenie na budowę stacji paliw przy ul. Turystycznej w Lublinie. Jedna z łęczyńskich firm chce wybudować tego typu obiekt tuż przed przejazdem kolejowym, od strony centrum, na działce, gdzie obecnie znajduje się m.in. skład materiałów budowlanych.

Jak wyjaśniają przedstawiciele lubelskiego ratusza, przedsięwzięcie polega na budowie stacji paliw płynnych z myjnią automatyczną samochodów osobowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Do tego dochodzi zagospodarowanie terenu. Obecnie wszczęte zostało postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Urzędnicy wystąpili również w tej sprawie do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Lublinie, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie oraz Dyrektora Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zarząd Zlewni w Zamościu. Chodzi o o opinię do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko.

Ma to być kolejna już stacja paliw w tej okolicy. Nieco ponad rok temu, na wyjeździe z miasta, w rejonie ul. Zawieprzyckiej, otwarta została stacja sieci Circle K. Cieszy się ona sporym zainteresowaniem wśród kierowców. Zwłaszcza, że oferowane tam paliwo jest jednym z tańszych w mieście.

Należy też pamiętać, że ul. Turystyczna jest drugim z najbardziej ruchliwych odcinków dróg wojewódzkich w całym regionie. Jak wynika z ostatniego Generalnego Pomiaru Ruchu, każdej doby porusza się nią średnio 13,5 tys. pojazdów. Tym samym jest to jedno z lepszych miejsc na tego typu inwestycje.

Jak wynika z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego, w ubiegłym roku liczba stacji paliw w Polsce zwiększyła się o 46 obiektów.

(fot. GSV)

8 komentarzy

  1. Zwyczajnie chodzi o całodobowy sklep z wódą i zakąską a nie o paliwo.

    • chyba tamtędy nie jezdzisz, albo nie wiesz gdzie chca zrobic ta stacje, bo 200m w strone leclerca jest sklep calodobowy i zabka

  2. pewnie Łobajtek z Pinokiem zwęszyli biznes

  3. szkoda, że nikt nie pomyśli żeby wyremontować turystyczną, szczególnie na odcinku od leclerca właśnie do przejazdy kolejowego. Jeździć się tamtędy nie da.

  4. Pod warunkiem że wyremontują ulicę do torów

  5. 1km i czwarta stacja benzynowa, gdzie sens i logika?

  6. Bogacze się bogacą,bo kto im zabroni raz gaz po 2,69 raz po 2,89 gdzie tu sens i logika i kto kogo robi w ****

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo