Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Niebezpieczne znalezisko podczas prac polowych

Mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą podczas prac polowych natrafił na pocisk moździerzowy. O niebezpiecznym znalezisku mężczyzna niezwłocznie poinformował policjantów, którzy do czasu przybycia na miejsce patrolu saperskiego, zabezpieczyli znalezisko.

W niedzielę po południu do policjantów z Opola Lubelskiego wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że jeden z mieszkańców gminy Józefów nad Wisłą, podczas prac gospodarczych, odnalazł przedmiot przypominający skorodowany pocisk artyleryjski.

Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce, potwierdzili zgłoszenie. Jak ustalono, niebezpieczny przedmiot znajdował się około 50 metrów od zabudowań. Okazało się, że to najprawdopodobniej pocisk moździerzowy z okresu II wojny światowej.

Policjanci do czasu przyjazdu saperów zabezpieczyli niewybuch.

Mundurowi przypominają, że w przypadku ujawnienia niebezpiecznego znaleziska nie wolno go pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, w którym znajduje się taki przedmiot należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci, a następnie jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

2 komentarze

  1. Mokry Kononowicz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

    Policja sapery….. Na co to wszystko… Do frakcji mieszanej i po temacie. ?

  2. Gdyby niewybuch wybuchł, to byłby wybuch.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo