Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Niebezpieczne i kosztowne holowanie. Wysokie mandaty oraz zatrzymanie uprawnień

Hrubieszowscy policjanci zwrócili uwagę na dwa holujące się busy na duńskich numerach rejestracyjnych. Oba jadąc z naprzeciwka wyminęły nieoznakowany radiowóz z nadmierną prędkością. Po zatrzymaniu mundurowi ustalili, że obaj kierujący to obywatele Ukrainy. Jeden z nich stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 60 km/h. Obaj za popełnione wykroczenia zostali także ukarani wysokimi mandatami karnymi.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 12.00 w miejscowości Kolonia Mojsławice w powiecie hrubieszowskim. Policjanci drogówki pełnili służbę na tej trasie radiowozem nieoznakowanym z wideorejestratorem.

– W pewnym momencie patrol policji zauważył nadjeżdżające z naprzeciwka dwa holujące się autobusy, które wyminęły radiowóz i poruszały się z nadmierną prędkością. Policjanci zawrócili i udali się za autobusami dokonując pomiaru prędkości z jaką się poruszają. W obszarze zabudowanym prędkość holujących się pojazdów wynosiła 90 km/h. Przepisy natomiast przewidują, że przy holowaniu pojazdu dozwolona prędkość wynosić 30 kilometrów na godzinę. W związku z tym policjanci zatrzymali oba pojazdy – relacjonuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Holującym okazał się 33-letni obywatel Ukrainy, któremu policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 60 km/h. Poza tym został on także ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych za niewłaściwe holowanie pojazdu i niewłaściwe oznakowanie pojazdu.

Za kierownicą drugiego auta siedział 30-letni obywatel Ukrainy, którego również ukarano mandatem karnym w wysokości 1 tysiąca złotych za niewłaściwe oznakowanie pojazdu holowanego i dodatkowo niesprawny technicznie pojazd.

18 komentarzy

  1. Poprawcie tytuł jest „manaty „, a powinno być mandaty .

  2. Przecież drugi też przekroczył prędkość

Dodaj komentarz