690 680 960

Niebezpieczna kolekcja 58-latka z Lublina

Wszczął w domu awanturę a gdy policjanci przyjechali go uspokoić zobaczyli leżące naboje.

Wszystko zdarzyło się w niedzielę w jednym z mieszkań przy ulicy Dulęby w Lublinie. Policja została wezwana na interwencję domową, gdyż jeden z mieszkańców od dłuższego czasu się awanturował. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze z II komisariatu policji, którzy podczas wykonywania czynności, zauważyli leżące w jednym z pomieszczeń naboje.

Awanturnik został zatrzymany, zaś mundurowi przystąpili do przeszukiwania mieszkania. Na miejsce został wezwany również przewodnik z psem przeszkolonym w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych. Oprócz 12 sztuk naboi odnaleziono także 6 zapalników do inicjacji materiałów wybuchowych. Funkcjonariusze przeszukali oprócz mieszkania również działkę w gminie Głusk, która należała do mężczyzny.

Będący pod wpływem alkoholu awanturnik został przewieziony do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu, gdzie usłyszy zarzut posiadania amunicji, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Jak ustalili policjanci, 58 latek w przeszłości pracował w jednej ze śląskich kopalni skąd prawdopodobnie pochodzą zapalniki.

(fot. lublin112)
2013-09-24 12:46:41

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku