Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Niebawem ruszy akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Trwa rejestracja sztabów

W poniedziałek 21 listopada ruszy zbiórka darów w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Dziś rozpoczęła się rejestracja sztabów.

Trwają przygotowania do tegorocznej akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Będzie to już 30 edycja tego charytatywnego wydarzenia, którego celem jest zbieranie darów rzeczowych dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Zbiórki rozpoczną się 21 listopada i potrwają do świąt Bożego Narodzenia. Zanim to jednak nastąpi, niezbędna jest rejestracja sztabów. Dziś rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń w tej sprawie.

– Zgodnie z naszym hasłem „Podziel się tym co masz” – „Dar serca za dar serca”, będziemy dzielić się tym, co przyniesie wsparcie, radość i umocni wiarę w Drugiego Człowieka, Człowiekowi w potrzebie. Będziemy nieść pomoc Dzieciom, ich Rodzinom, Bliskim i Dalszym, wszystkim, dla których los nie zawsze jest łaskawy, których spotyka „zima” zapomnienia i samotności, tych, którzy wciąż mają nadzieję na prawdziwe, pełne miłości Boże Narodzenie – mówi przewodnicząca społecznego komitetu organizacyjnego akcji Ewa Dados.

W tym roku akcja obejmie pamięcią i troską także dzieci, które dotknęła groza wojny. Sama Wielka Uliczna Zbiórka Darów została zaplanowana na sobotę 26 listopada. Zgłoszenia sztabów przyjmowane są za pomocą oficjalnej strony akcji: www.pdpz.pl.

Akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” wyróżnia fakt, iż zbierane są wyłącznie dary rzeczowe, m.in. odzież, zabawki, środki czystości oraz ziemiopłody i żywność o długim terminie ważności. Wszystko to trafia następnie do magazynu, gdzie przez kilka dni jest segregowane a następnie przekazywane do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, jak również do podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych czy też wychowanków domów dziecka.

(fot. PDPZ)

6 komentarzy

 1. Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę – gdzie jest PiS, czarna mafia, sekciarze z prolife…… Potrafią tylko drzeć japę żeby kobiety rodziły.

 2. Nie dam nic, bo w ub. roku widziałem jak „potrzebujące” „panie” po wyjściu z Domu Kultury Kolejarza z wyładowanymi reklamówkami część z darów wyrzuciły do nieopodal stojącego kontenera na śmieci.
  Potem wsiadły do nieźle wypasionej fury i pojechały.

 3. Co lepsze i tak wybiorą dla siebie… Tak było już od dawna. Nie mam do nich zaufania i tyle!

 4. Matka Polka (nie mylić ze stadem boskich)

  Dwa lata temu zgłosiłam organizatorom tej Akcji, że mam do oddania prawie nowy, dwuosobowy składany fotel, przyjechał busik załadowano fotel, a ja pojechałam do koleżanki na ul. Okrzei. Miałam okazję widzieć, jak z owego busika wyładowywano ów mebel… wniesiono go do sąsiada mojej koleżanki, „klatkoschodowego” pijaczka.
  Najbardziej wkur…ające było jednak to, że w tydzień później ten fotel wyrzucono pod śmietnik.
  Wyleczyło mnie to z dobroczynności.

 5. pomóż dzieciom przetrwać zimę ,kup im laptopa albo playstation oczywiście tylko najnowsze wersje ,mniej więcej tyle najbardziej potrzebóją dzieci w polsce, bo takie u nas biedne dzieci