Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nie żyje kierowca poszkodowany w wypadku na krajowej 48. Policjanci poszukują sprawcy zdarzenia (zdjęcia)

W minioną środę na drodze krajowej nr 48 doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Jeden z kierowców w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Policjanci poszukują sprawcy tego zdarzenia.

Do wypadku doszło w minioną środę około godziny 16 na wysokości miejscowości Białki Dolne, na drodze krajowej nr 48.

Policjanci ustalili wstępnie, że kierowca ciemnego samochodu typu kombi zaczął wyprzedzać pojazd marki Ford Ka, jadący w kierunku Moszczanki. Manewr ten rozpoczął w momencie, gdy jadący z przeciwka pojazd marki Opel Vectra był już bardzo blisko. Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierującego ciemnym kombi zmusiło do hamowania wyprzedzanego forda i jadącego z przeciwka opla.

Kierowca opla zmuszony był do maksymalnego zjechania na prawą stronę, by zrobić miejsce dla wyprzedzającego z przeciwka samochodu, z kolei ford podczas hamowania złapał pobocza, wpadł w poślizg i obracając się uderzył w jadącego z przeciwka opla, który następnie dachował.

W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierujący fordem 29-letni mieszkaniec powiatu ryckiego i śmigłowcem LPR został zabrany do szpitala w Lublinie. Z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala także pasażerka opla. Kierujący ciemnym kombi nie zatrzymał się i odjechał w kierunku Moszczanki. Dzisiaj w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń 29-letni kierowca forda zmarł.

Osoby, które podróżowały drogą krajową nr 48 w dniu 14 sierpnia 2019 r. około godz. 16:00 pomiędzy Moszczanką a Kockiem, posiadające w samochodzie rejestrator jazdy, a także osoby posiadające wiedzę na temat sprawcy tego zdarzenia lub pojazdu jakim się poruszał proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Rykach pod nr (81) 865-02-10 lub 112.

Nie żyje kierowca poszkodowany w wypadku na krajowej 48. Policjanci poszukują sprawcy zdarzenia (zdjęcia)

Nie żyje kierowca poszkodowany w wypadku na krajowej 48. Policjanci poszukują sprawcy zdarzenia (zdjęcia)

(fot. Policja Ryki)

26 komentarzy

  1. Jechal spokojnie do celu,mial całe życie przed sobą i co… Jakiś ******** go zabil!!!! Bo co?! Pan szos się znalazł,rajdowiec p.i.e.r.-ny. Cwaniak a uciekł jak ****a.

    Ciekawe jak Ty bys się zachował w takiej sytuacji,to są ułamki sekund, to nie komentuj umiejętności kierowcy Forda.
    ZABÒJCO mam nadzieję że zginiesz smieciu, życzę ci tego jak najbardziej. Szkoda tlenu dla takiego…

  2. Pomyśl gnido, co teraz przeżywa rodzina. Niewinnie zginął młody człowiek. Zgłoś się na policję. Powinieneś ponieść najwyższą z możliwych kar!!!

  3. Być może oglądałem inne nagranie niż większość , ale wyglądało że volvo spokojnie zdążyło by wyprzedzić, a kierujący Fordem ka wystraszył się i zareagował zbyt nerwowo. Odrębną kwestią jest to czy w tym miejscu był zakaz wyprzedzania, oraz to z jaką prędkością poruszał się czarne kombi. Natomiast na nagraniu widać że w momencie kolizji Forda z oplem, kierujący podejżany o spowodowanie wypadku jest już dobrych kilkadziesiesiąt metrów dalej.

  4. Twoje rozumowanie jest slabe, jestes wogule kierowca?

  5. Jaki jest przepis o wyprzedzaniu?. I wszystko w temacie.

  6. Koniec tych pomówień, uciekinier znaleziony, sprawa zakończona, gościu pójdzie siedzieć, ale to nie zwróci życia niewinnego młodego chłopaka. Umiejętności jako kierowca miał dobre, bo codzinnie jeździł po warszawie. Dzięki za pomoc w poszukiwaniach kierowcy volvo.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo