Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nie ustąpił renaultem pierwszeństwa, doszło do zderzenia. Volkswagen wpadł do rowu z wodą (zdjęcia)

Wczoraj po południu na jednej z ulic Zamościa doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca renaulta wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z volkswagenem. Ten drugi z pojazdów wpadł do przydrożnego rowu.

Do zdarzenia doszło we wtorek na ulicy Lipskiej w Zamościu. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych – renaulta i volkswagena. Po zderzeniu jeden z nich wpadł do przydrożnego rowu z wodą. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że do kolizji przyczynił się kierowca renaulta.

– Funkcjonariusze realizujący czynności w tej sprawie, na podstawie relacji uczestników, uszkodzeń pojazdów i śladów na miejscu zdarzenia ustalili, że doprowadził do niego 68-letni mieszkaniec Zamościa. Mężczyzna poruszał się samochodem marki Renault ulicą Altanową w kierunku ulicy Lipskiej. Wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zachował wymaganej od niego szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 57-letniej mieszkance gminy Zamość, która poruszała się prawidłowo ulicą Lipską w stronę Krasnobrodu samochodem marki Volkswagen. Z powodu tej nieostrożności doszło do zderzenia. Kierująca volkswagenem, po silnym uderzeniu w prawy bok pojazdu, zjechała na lewe pobocze, a następnie wjechała do przydrożnego rowu – relacjonuje aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk z zamojskiej Policji.

Na szczęście w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał. Kierująca volkswagenem została przewieziona do szpitala na badania. Oboje kierujący byli trzeźwi. Na szczęście 57-latka nie wymagała dalszej hospitalizacji.

– Mieszkaniec Zamościa za spowodowanie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym. Policjanci zatrzymali też dowody rejestracyjne od obu pojazdów z powodu ich uszkodzeń – dodaje aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk.

Nie ustąpił renaultem pierwszeństwa, doszło do zderzenia. Volkswagen wpadł do rowu z wodą (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

5 komentarzy

  1. Głupie przepisy. Gdyby ten, co miał ustąpić, musiał ustąpić, to było do zdarzenie nie doszło, bo bardziej by uważał.

  2. „która poruszała się prawidłowo” – polemizował bym. Jechała jak Święta krowa, bo nie upewniła się, czy pierwszeństwo przejazdu zostało jej udzielone.
    Na tym forum jest ten problem często opisywany. Setki forumowiczów pisze, że należy się zatrzymać, rozejrzeć się by upewnić, czy pierwszeństwo przejścia/przejazdu zostało nam udzielone. Inaczej jest się wyzywanym od Świętych Krów.

  3. Co jest z tymi dziadersami. Tak szybko im mózgi wapnieją?

  4. Nie po to dzieciom 500 plusy zabierał i kupił renaulta, żeby jakiemuś wieśwagenowi z drogi ustępować.

Dodaj komentarz