690 680 960

Nie ustąpił pierwszeństwa, doszło do zderzenia. 77-latek stracił uprawnienia (zdjęcia)

Wczoraj w Biłgoraju doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Sprawca zdarzenia, 77-letni kierowca skody, stracił uprawnienia.

W czwartek około południa na skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ul. Lubelską w Biłgoraju doszło do zderzenia dwóch pojazdów.

Policjanci ustalili, że 77-letni kierowca samochodu osobowego marki Skoda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu i uderzył w forda, którym kierował 51-latek.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Obaj kierowcy trafili do szpitala. Nie odnieśli jednak poważnych obrażeń. Mężczyźni byli trzeźwi.

Za rażące naruszenie przepisów i stworzenie realnego zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego policjanci zatrzymali prawo jazdy należące do 77-latka.

Mężczyzna odpowie również przed sądem.

(fot. Policja Biłgoraj)

15 komentarzy

 1. Cieee chorrroba !!

  No i dobrze, że „zabezpieczyli” mu prawko. Chcąc żeby mu je „odbezpieczono” pewnie przy okazji będzie musiał przejść badania lekarskie.
  W takim wieku może być to problematyczne, dziadku.

  • Jakimż to trzeba być pustakiem, żeby pisać takie komentarze. Tobie wydaje sie, że zawsze będziesz młody? Puknij się w ten durny pusty łeb!!!

   • Czy to ze będziemy starzy usprawiedliwia pakowanie się za kierownice dziadka którego zmysły nie pozwalają już na bezpieczne prowadzenie samochodu?
    Może w ogóle takich nie karać tylko poczekać aż kogoś rozjedzie bo na oczy nie widzi?
    Banda idiotów…

    • Tu nie chodzi o usprawiedliwianie czegokolwiek, tylko o zrozumienie, odrobinę empatii. Skąd wiesz, że zmysły nie pozwalają mu na bezpieczne prowadzenie samochodu? Może pozwalają, tylko tak po prostu, po ludzku popełnił błąd? Każdemu się zdarzy bez względu na wiek. Tyle młodych ludzi jeździ, powoduje dużo więcej i dużo groźniejsze wypadki nie używając w ogóle swoich przecież jeszcze działających zmysłów. To jak ich traktować? Też od razu wszystkim zabronić prowadzenia samochodów?

     • ” Tobie wydaje sie, że zawsze będziesz młody?”
      Skąd pomysł ze będzie na tyle głupi ze będzie pchał się do auta mimo wadliwie działających zmysłów?
      Osoba która już nie powinna jeździć wykazuje empatię siadając w samochód i ruszając w ruch drogowy? (trzeba być bardzo naiwnym żeby uważać ze 77 latek ma idealna sprawność do prowadzenia pojazdów-zwłaszcza ze przerasta go proste skrzyżowanie na co masz dowód czarno na białym)
      Akurat ja jestem za ostrymi testami psychotechnicznymi dla wszystkich kierowców, bez wyjątków. Ale coś przeczuwam ze osoby starsze miałby by największe problemu z przejściem ich.
      Wystarczy trochę poobserwować-młodych skutecznie utemperuje odpowiednia kara, a jaka kara przywróci wzrok i refleks?

     • Jaka do ku***y nędzy empatia! Nie dalej jak wczoraj na DK 7, 87-letni dziarski staruszek z „sześćdziesiątką” płci pięknej na pokładzie hondy civic staranował prawidłowo jadącego golfa z trójką ludzi.

      Przysnął?! Zasłabł?! Który to już ostatnio taki przypadek?

      Starsi ludzie są jak dzieci. Czy 5-, 8- lub 10-letnie dzieciaki prowadzą auta 145-konne? I don’t think so…

   • Cieee chorrroba !!

    Kris – ty mnie nie wkur…iaj, swoje lata już mam, prawko też, ale jestem za tym, żeby osoby w moim wieku i starsze badaniami lekarskimi potwierdzały zdolność kręcenia „fajerą”.

    • OK.
     Najbliższy termin na specjalistyczne badanie lekarskie w 2022 roku.
     I co w takim przypadku? 🙂

   • @Kris

    Spora grupa geriatrów nie powinna siadać za kółko z uwagi na zniedołężnienie umysłu.

    Wiem – brutalne, ale niepozbawione prawdy stwierdzenie.

    Jeśli ktoś twierdzi, że czepiamy się naszych dziadków tylko z uwagi na wiek, powinien dwa razy się zastanowić. Podobnie jak puszczanie samopas pijanicy za kółko.

  • Pamiętaj że bez żadnego problemu zostaniesz dziadkiem, i dopadnie Cieeeee starość.

 2. Przecież po powrocie PO do władzy w tym wieku jeszcze nam kierowcom zawodowym będzie daleko do emerytury.

  • Jerzy Gondol Znadwisły

   A kto powiedział, że do emerytury, albo nawet do śmierci masz wykonywać zawód kierowcy ???
   Mozesz np. demokratycznie z kapeluszem, beretem, albo z czapką usiąść pod świętym kościołem i modlić się o dodatki do emerytury.

   • Ja tam mimo wszystko wolałbym się pomodlić, ale żyć niż zostać zabitym przez islamskiego fanatyka. Ale co może wiedzieć taki lewacki kołtun jak ty…

 3. Jerzy Gondol masz rację a radzio niech zarzyje stoperan coby gaci nie pobrudził

 4. Co tu się sprzeczać ….jedni i drudzy mają rację …takie rzeczy czy ktoś się nadaje za kółko ,czy nie ,powinny rozstrzygać badania i testy …badanie wzroku w ciemni i testy psychotechniczne …ide o zaklad że 99.9 % jak nie 100% osób w wieku powyżej 70 tki ,za nic by tych podstawowych testów nie przeszła…

Kursy walut

 • USD 4.2559zł 0.75%
 • GBP 5.2567zł 0.55%
 • EUR 4.5376zł 0.34%
 • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas