Nie chciał oddać pracodawcy dokumentów i kluczy. Zatrzymali go policjanci

Zwolniony pracownik nie chciał oddać dokumentów i kluczy pracodawcy, do akcji wkroczyli policjanci. Wkrótce mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Jeden z pracodawców w regionie postanowił pożegnać się z dotychczasowym pracownikiem, który pracował jako kierowca. Ten jednak nie miał zamiaru oddać firmowych dokumentów oraz kluczy do firmy.

Pracodawca w rozmowie telefonicznej z pracownikiem usłyszał, że owszem otrzyma dokumenty, jednak w zamian za to ma dostać pieniądze. Z uwagi na ważną dokumentację potrzebną dla spedytora i umowne kary za jej brak, pracodawca zdecydował się o wszystkim powiadomić policję.

Mundurowi z Łęcznej przystąpili do poszukiwań mężczyzny. Jak ustalono, poszukiwany mógł przebywać na terenie powiatu lubelskiego w rejonie Bełżyc. W międzyczasie pracownik ponownie skontaktował się z pracodawcą i powiedział, że może się rozliczyć i przywiezie dokumenty oraz klucze na jedną ze stacji paliw w Lublinie.

Mężczyzna nie zdążył dojechać, ponieważ został zatrzymany przez policjantów z Bełżyc. Mundurowi zabezpieczyli dokumenty oraz klucze posiadane przez mężczyznę i oddali je przedsiębiorcy. Teraz były pracownik musi liczyć się z odpowiedzialnością za przestępstwo ukrycia dokumentów oraz przywłaszczenie kluczy.

(fot. pixabay.com)

14 komentarzy

  1. Też tak miałam, że pracodawca naslal na mnie milicje. Też myślał że dzięki temu mnie pograzy. Na szczęście karma wraca. Ma problemy z prawem on, firma chyli się ku upadkowi.
    Jedynie co, to mój tfuu były pracodawca nie ma żadnego znajomego redaktora w 112.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska