690 680 960

Nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy. Rowerzysta ma do zapłacenia 2500 złotych

Miał prawie 1,5 promila alkoholu i zdecydował się jechać rowerem. Po drodze trafił na policyjny patrol i teraz ma do zapłacenia mandat w wysokości 2500 złotych.

Policjanci z Urszulina w powiecie włodawskim zatrzymali do kontroli drogowej 55-letniego rowerzystę, który wyraźnie nie mógł utrzymać prostego toru jazdy.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W myśl nowych przepisów policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) – mandat w tym przypadku wynosi 1000 zł.

Z kolei jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

14 komentarzy

 1. A Frogg ile dostał?

 2. No gratulacje! Kolejny niegodziwiec został ukarany niech wszyscy wiedzą jaki to zły z niego obywatel i niech wszyscy widzą jakie mamy sprawiedliwe prawo! A inni niech uważają, bo na nas też czychają z nowym taryfikatorem. Co innego jakaś żaba zwana frog? – pod prąd po przejścieu dla pieszych z mega prędkością itd. Zostaje uniewinniony przez sąd??

 3. caly czas sciana wschodnia z tymi pijusami placa mandaty na rowerach

 4. Faktycznie, oni istnieją

  Powiat Włodawy to wsie ja których żyją spokojni ludzie
  Pod Urszulinem żyją komuniści co pili i piją u sąsiada a później bezczelnie łamią prawo
  Myślą, że wolno im wszystko bo kiedyś znali komendanta

  2500 tysiąca złotych za taką głupotę
  🙂🙃🙂🙃🙂🙃🙂🙃🙂😌☺️😊😏🤭😀😃😄😁😆😂🤣

 5. Dwa i pół tysiąca… w ten oto, jakże nieskomplikowany sposób, druga ręka Państwa zabiera pijusowi to, co dała ta pierwsza jako 500+, jego dzieciom w ramach tzw. polityki prorodzinnej Państwa.

 6. I czym to się szczycić może bezpieczniej było go wpakować do radiowozu i zawieść do domu a nie wlepić 2,5 tys i niech jedzie dalej chory kraj nastawiony na łupienie obywateli

  • Cieee chorobaaaa !!!

   To niech Obywatele zaczną w końcu myśleć, zaczną przestrzegać prawa, to Państwo nie będzie ich łupić.

 7. To nie jest ŁUPIENIE tylko nauczenie że jak się pije to nie kieruje , niby jak opojom przemówić do rozumu??? Są sąsiedzi , rodzina , koledzy , taryfy wiele sposobności źeby zawiózł , przywiózł , gdyby tak zrobiono jak proponujesz to wszędzie by źądano by siniaka odwieźć do domu . Nie za moje piją więc to nie mój problem.

  • Szary obywatel, podatnik ma prawo i obowiązek wykonywać i słuchać poleceń i płacić mandaty. W ostatnim tygodniu w Sejmie jednemu „szwendacz” się włączył , czy on poddał się badaniu?

 8. Co innego gdyby realnie stworzył zagrożenie co innego jechać pijanym a jakby nie było pijanych rowerzystów to państwo chcąc wyłupić obywatela może zmienić prawo że pieszy idący pijany płaciłby 2.5 tyś

 9. morawieckiemu i chołocie piszącej takie prawo podziękujemy już w krótce przy najbliższych wyborach !!
  w Europie zachodniej 0,5‰ i możesz pędzić autostradą 140 km/h
  0,8 ‰ – w Wielkiej Brytanii (z wyłączeniem Szkocji), Irlandii, Lichtenstein, Luksemburg oraz Malcie u nas za 0,8‰ na rowerze dostajesz 2500zł kary
  Chore głowy tu tęgo myślały , kolejny krok to nietrzeźwy pieszy

  • Oczywiście nietrzeźwy pieszy to też zagrożenie dla kierowców i potem kłopoty. Też należy takiego ukarać

  • Nie wiem jak długo to potrwa, zobaczymy za jakiś czas, czy to prawo zmniejszyło ilość wypadków i śmiertelność na polskich drogach, czy tylko nabije kasę komuś.

 10. Ciekawe jak państwo ściągnie od takich wiejskich pijaczków pieniądze?

Kursy walut

 • USD 4.4074zł -0.57%
 • GBP 5.3351zł 0.26%
 • EUR 4.7402zł -0.16%
 • CHF 4.8004zł 0.31%

Polub nas