NFZ obiecuje dostęp do testów na obecność koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego wszystkich szpitali

W ostatnim czasie cały czas głośno o problemach z dostępem do badań pod kątem koronawirusa. W dniu dzisiejszym Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił, że sfinansuje testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 dla pacjentów i personelu medycznego każdego szpitala w Polsce.

W sobotę Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował, iż sfinansuje testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 dla pacjentów i personelu medycznego każdego szpitala w Polsce. Odpowiednią nowelizację zarządzenia dotyczącego rozliczania świadczeń medycznych związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 podpisał dzisiaj prezes NFZ Adam Niedzielski.

Tym samym zaktualizowany został katalog produktów rozliczeniowych, poszerzając dostęp do wykonywania i rozliczania badań diagnostycznych na obecność koronawirusa w podmiotach leczniczych posiadających własne laboratoria diagnostyczne. Poprawa dostępu ma objąć również pacjentów i pracowników pozostałych podmiotów leczniczych, w tym diagnozowanych na SOR lub Izbach Przyjęć.

Nowe przepisy przewidują, że Narodowy Fundusz Zdrowia rozliczy wykonanie testów na obecność koronawirusa w laboratoriach szpitali umieszczonych na wykazie prowadzonym przez dyrektora oddziału wojewódzkiego NFZ w porozumieniu z wojewodą. Testy mogą być wykonane nie tylko dla pacjentów tych szpitali, ale także dla pacjentów i personelu medycznego wszystkich pozostałych placówek szpitalnych w Polsce. Wymazy ze szpitali trafią do wskazanych laboratoriów i w efekcie szpital wykonujący test będzie mógł rozliczyć koszt tego testu z Funduszem.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

14 komentarzy

 1. wielki mi halo podobno tyle kradli na Vacie ,że kasy mamy jak lodu na wszystko no chyba ,że oszukują naród , a pamiętacie wystąpienia ,jesteśmy przygotowani na koronawirusa i dalej tak uważacie ? pozdrawiam wyborców słusznej TVPis

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą