Nastolatki przechodziły przez jezdnię, jedna została potrącona przez peugeota

Wczoraj w Ryżkach doszło do potrącenia nastolatki. Piesza trafiła do szpitala, obrażenia których doznała nie zagrażają jej życiu.

W czwartek wieczorem w miejscowości Ryżki w powiecie łukowskim doszło do wypadku z udziałem pieszej. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że nastolatka została potrącona przez pojazd osobowy.

Pracujący na miejscu wypadku mundurowi ustalili, że do zdarzenia doszło na odcinku drogi biegnącej w obszarze zabudowanym, w okolicach łuku drogi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pokrzywdzona przechodziła przez jezdnię razem z koleżanką, w miejscu gdzie nie ma przejścia dla pieszych. W pewnym momencie jedna z nastolatek została potrącona przez pojazd osobowy marki Peugeot, kierowany przez 39-latkę.

Poszkodowana 17-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Obrażenia jakich doznała nie zagrażają jej życiu. Kierująca pojazdem tłumaczyła, że ubrane w ciemną odzież piesze zobaczyła w ostatniej chwili i zjeżdżając na pobocze próbowała uniknąć wypadku. Policjanci ustalili wstępnie, że nastolatki przechodząc przez jezdnię pod skosem najprawdopodobniej nie patrzyły, czy jedzie jakikolwiek pojazd.

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. W większości przypadków, pieszy przechodzący przez jezdnie poza PdP jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom.

  • I tak było w tym przypadku. Sprawa jasna jak Słońce. Winnym nie ustąpienia pierwszeństwa oraz spowodowania potrącenia zostanie uznana/zostaną uznane piesze uczestniczki ruchu drogowego.

   • Sposób przechodzenie przez jednię (pod skosem) także był nieprawidłowy. Dobrze, że kierującym nie był jakiś czapeczkowiec w aŁdi, bo byśmy mieli artykuł z tytułem na czerwono.

    • Franiu !!!!!
     At ty co masz do posiadaczy aŁdi ?Co jeździsz Multiplo i dlatego że cie nie stać na aŁdi to nas nie lubisz?
     Tu nie chodzi o to czym kto jeździ bo i Multiplo można „wycisnąć” ale chodzi o to że pewnych przepisów o ruchu drogowym nie powinno się bez sensu modyfikować
     Z całym szacunkiem dla pieszych – oni nie mają szans podczas „bliskiego spotkania” z pojazdem mechanicznym jakim jest samochód.Zawsze przegrają.
     Wprowadzenie nowych przepisów dających pierwszeństwo dla pieszego na przejściu dla pieszych to równa się z wysyłaniem tych ludzi na cierpienie fizyczne z powodu odniesionych obrażeń ciała w wyniku potrącenia przez pojazd mechaniczny.
     Szacunek dla tego idioty który wprowadził nowe przepisy.
     Jeden się zatrzyma a drugi nie…………….
     Zarówno dla kierowców jak i dla pieszych płynie prosta przestroga -wszyscy uważajmy ale to CZŁOWIEKA BĘDZIE BOLAŁO A NIE SAMOCHÓD
     I na koniec odpuść tym w aŁdi i BMW i Mercedesach itp……itp

 2. Tak to się zwykle dzieje jak nasze, pożal się Boże, pociechy, naucza się, kiedy, jak i gdzie szlajał się po tym świecie pewien Żyd, a nie uczy się podstawowych odruchów samozachowawczych w drodze do szkoły, na wagary, a nawet do kościoła…

 3. Sama się o to prosiła. Co robiła tam, gdzie nie powinno jej być? Łażą jak święte krowy!

 4. Beztroska młodzież. Niestety za parę lat, te dwie dziewczyny będą kierować samochodami w podobny sposób w jaki teraz zachowują się na drodze.

 5. A srajfony w porządku?

  • Bardzo zasadne pytanie… kto wie co z szanownymi telefonami owych biednych (bo głupich) ?

   • Nie biednych bo na telefony czy inne tam iphony ich stać ale że głupich to się zgadzam
    I kogo teraz bardziej boli dziewczynę czy kawałek blach z samochodu
    Proszę szanownej młodzieży – myślcie to przecież nie boli!!!!!!!!!!!!!!!

 6. A po co mają patrzeć święte K…………………y mają pierwszeństwo auto morze jechać polem..

 7. Studętkom jezdem, to wiem, że...

  Tak se pomyślałam (co każdemu sie może przytrafić), więc jak i mnie sie przytrafiło, tose natychmiast pomyślałam, że do każdej takiej i nawet z grubsza podobnej sytuacji na drodze, prócz przynależnej policji, pogotowia i trzech zastępów skądinąd, bohaterskich strażaków, powinien być wysyłany biegły specjalista od reanimacji wszelkiej maści telefonów.
  Bo przecież nie można ryzykować dalszego stresu dzieci pozbawionych tych urządzeń

 8. Szkoda kobiety. Bolesne zderzenie z beztroską młodzieżą. Za kilka lat panienkom tatuś prawko ufunduje i będzie równie beztrosko.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online