Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nastolatek wracając z imprezy ukradł samochód. Na komisariat przyprowadziła go mama

Nastolatkowi nie chciało się wracać pieszo z imprezy, więc wpadł na pomysł, że ukradnie auto. Nietrzeźwy 16-latek wsiadł za kierownicę renaulta i odjechał spod sklepu zlokalizowanego na terenie gminy Zakrzew, kontynuując podróż w kierunku Kraśnika.

Zdarzenie miało miejsce w miniony weekend na terenie gminy Zakrzew w powiecie lubelskim. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że 55-letni mężczyzna przyjechał do sklepu samochodem, a następnie zostawił w aucie kluczyki i wyszedł z pojazdu.

Fakt ten zauważyli nastolatkowie, którzy właśnie wracali z imprezy. Jeden z nich wpadł na pomysł, aby wykorzystać okazję i ukraść samochód. Pijany 16-latek wsiadł za kierownicę renaulta i ruszył w kierunku Kraśnika. Jednak po przejechaniu kilku kilometrów stracił panowanie nad samochodem i zjechał do przydrożnego rowu. Renault dachował, natomiast nastolatek uciekł.

Policjanci na miejscu przeprowadzili oględziny i szybko ustalili personalia sprawcy. Jednak jak się okazało, nie musieli po niego jechać. Nieletni zgłosił się z mamą na komisariat w Bychawie. Po kilku godzinach od zdarzenia w organizmie miał promil alkoholu. Sprawa 16-latka niebawem trafi do sądu dla nieletnich.

(fot. pixabay.com)

15 komentarzy

  1. I prowadzić pojazdów pod wpływem alkoholu też nie można 😉

  2. A może dzieciaka rano ruszyło sumienie i sam chciał się zgłosić? Ale się nie dowiemy tego, bo na tym portalu liczą się tylko clickbaitowe tytuły 😛
    Miał16 lat, więc musiał przyjść na komisariat z matką, ale to nie znaczy, że Ona go na siłę przyprowadziła…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo