Narodowy Lublin planuje spacer pod hasłem „Lublin miastem bez dziwaków”, środowiska lewicowe zapowiadają kontrdemonstrację ,,Lublin przeciw faszystom!”

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje o dwóch zaplanowanych na dzisiaj manifestacjach w rejonie Placu Zamkowego w Lublinie. Pierwsza z nich jest z inicjatywy Narodowego Lublina, drugą zaś zapowiadają lubelskie środowiska lewicowe, jako kontrmanifestację.

W serwisie Twitter pojawiła się informacja na profilu Narodowy Lublin o planowanym dzisiaj „spacerze” ulicami miasta pod hasłem „Lublin miastem bez dziwaków”

– O 18:30, spod Zamku Lubelskiego, spod miejsca gdzie po wojnie mordowani byli przez czerwonych oprawców nasi bohaterowie, wyruszymy na „spacer” ulicami naszego ukochanego miasta, aby pokazać całej Polsce, że „Kozi Gród” to ostoja tradycji i kultury chrześcijańskiej! – informuje Narodowy Lublin.

Po tym jak pojawiła się informacja w sieci o „spacerze”, zareagowały lubelskie środowiska lewicowe.

– W odpowiedzi na to wydarzenie, jako Przedwiośnie w Lubelskiem, Federacja Młodych Socjaldemokratów Lubelskie oraz Czerwona Młodzież – Lublin organizujemy kontrdemonstrację pod hasłem „Lublin przeciw faszystom!”, która odbędzie się dziś o godzinie 18:00, na moście przy Zamku Lubelskim. Jako lewicowe organizacje młodzieżowe nie zgadzamy się na rosnący udział grup nacjonalistycznych w przestrzeni publicznej. Historia uczy nas, do czego prowadzi szerzenie nienawiści wobec jakichkolwiek mniejszości w społeczeństwie. Zamiast tego proponujemy zupełnie inną wizję państwa – państwa przyjaznego, otwartego, które dba o wszystkie obywatelki i obywateli, nie spycha nikogo na margines – poinformował nas w przesłanym mailu Arkadiusz Grunwald członek zespołu programowego Przedwiośnia.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

55 komentarzy

 1. Facet w sukience dziwnie to wygląda nie powiem.

 2. Nie mam nic do gejów i lesbijek bo to ich sprawa i uważam że powinni mieć prawa do dziedziczenia i informacji medycznych na swój temat jeżeli są w związku partnerskim. Natury nie zmienimy a od wieków ludzie mieli taką orientacje wiec jeżeli nikomu nie szkodzą to ich sprawa co robią. Natomiast LGBT to banda opłaconych zboczeńców (często nie mają nic wspólnego z gejami czy lesbijkami) którzy jeżdżą po całej europie żeby robić burdy i werbują tak zwanych pożytecznych idiotów. To ma odwrócić uwagę od tego co się dzieje naprawdę a geje i lesbijki to tyko taki pretekst którym równie dobrze mogła by być aborcja bo nie liczy się cel tylko skutek.

 3. Stop pedofilom z Lgbt. Stop mowie nienawiści z Lgbt. Stop lgbt. Tak mówię, stop! Heterochobiowi homoseksualistów i walce z Kościołem, do którego ja nie należę, ale szanuję.

 4. U mnie w bloku mieszka dwóch ***, ale nie manifestują tego publicznie. Są grzeczni i uprzejmi dla sąsiadów, często pomoc oferują, kłaniają się. I za to są szanowani. Gdyby ktoś chciał zakpić z nich to na osiedlu by go zjedli. Ale gdyby zaczęli ……..

  • To… jak się czują sąsiedzi dziś… w swoim mieście Lublinie… gdzie maszeruje demonstracja pod hasłem „Lublin miastem bez dziwaków” ?
   Obrażeni, wykluczeni że społeczeństwa.

   Czemu nie bronicie, jak deklarujesz (!), sąsiadów ?

 5. Słabo to wyglądało Narodowcy mała grupa nie wiem dlaczego bez polskich flag narodowych – w przeciwieństwie do kolorowej młodzieży nie wiem czemu i dlaczego byli na moście – źle to wyglądało bo byli bądź co bądź „nad” wyżej – ale standardowo mała grupa około myślę max. 50 osób odtworzyli sobie hymn swojego guru Frediego coś tam pokrzyczeli i się rozeszli – dziwne że senatora burego nie było mógł sobie zdjęcia porobić z lodem !

 6. A moze zacznijcie Szukać PEDOFILI tam gdzie ich jest najwięcej… A nie czepiać się Ludzi którzy sami wybrali sobie osobę która chcą Kochać.

  • A kto komu zabrania kochać kogo chce ale nie musi tego manifestować może dla kogoś jest to niesmaczne

 7. Niech idą w diabły te dźwaki… petardały…

 8. kolorowa pandemia

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Tradycyjna Noc Świętojańska w lubelskim skansenie
Zbliżają się Dni Kraśnika. Dwa dni atrakcji, kabarety i koncert Viki Gabor
„Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
Komicy wystąpią w Plenerze
Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie