Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Napadli na nastolatka: Zostali zatrzymani po pościgu

W piątek nad ranem dwóch mężczyzn napadło na wracającego z dyskoteki młodego chłopaka. Zatrzymani zostali chwilę później.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 3-ciej nad ranem. Pracownik obsługujący miejski monitoring zauważył na ulicy Kapucyńskiej w Lublinie dwóch mężczyzn, którzy usiłują wciągnąć w pobliską bramę trzeciego. Podejrzewając że dochodzi tam właśnie do rozboju, powiadomił o wszystkim dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, który natychmiast skierował tam policyjnych wywiadowców.

Jak się okazało, do wracającego z dyskoteki 17-latka, podeszło dwóch mężczyzn, którzy poprosili go o użyczeni9e telefonu komórkowego pod pozorem wezwania taksówki. Po chwili jednak zmienili zdanie i wciągając chłopaka do pobliskiej bramy przeszukali mu kieszenie i ukradli portfel z dokumentami oraz gotówką. Gdy na miejscu pojawili się policjanci, napastnicy rzucili się do ucieczki. – Próbowali uciekać wskakując na dach budynku, jednak na niewiele im się to zdało, gdyż zostali zatrzymani. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 28 i 15-lat- wyjaśnia asp. Andrzej Fijołek z Komkendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Zatrzymani zostali przewiezieni na I Komisariat Policji gdzie sprawą zajeli się funkcjonariusze kryminalni. Jak się okazało, starszy ze sprawców był już karany za rozbój i odsiedział w więzieniu za to przestępstwo karę pozbawienia wolności.Obu przedstawiono zarzut dokonania rozboju, zaś w sobotę Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec starszego napastnika środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Młodszy zaś, będzie się tłumaczył przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat więzienia

Komentarze wyłączone

Z kraju