Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nalot na lokal z nielegalnymi automatami do gier. Zabezpieczono urządzenia i pieniądze

Do jednego z lokali w Parczewie weszli funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą parczewskiej komendy i funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. Powodem kontroli były znajdujące się tam automaty do gier hazardowych.

Do akcji służb doszło w miniony czwartek na terenie Parczewa. Z wcześniej poczynionych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w jednym z lokali na terenie miasta prowadzone są gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. Po wejściu mundurowych do środka, przypuszczenia te zostały potwierdzone.

W lokalu znajdowało się 5 automatów wykorzystywanych do prowadzenia gier hazardowych bez wymaganej koncesji. W trakcie wejścia do lokalu wszystkie automaty były włączone, a na jednym z nich aktualnie prowadzona była gra. Lokal obsługiwał 63-letni mężczyzna.

Mundurowi przeszukali pomieszczenia i oprócz urządzeń, zabezpieczyli także 4 tys. złotych oraz sprzęt służący do podłączenia automatów do Internetu oraz dokumentację wraz z telefonem komórkowym.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Parczew)

Jeden komentarz

  1. Dyrdymałkiewicz nijaki

    Jak to robi policja i funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego to nazywa się to nalot na lokal z nielegalnymi automatami do gier, zabezpiecza się też urządzenia i pieniądze, ale jakby to zrobili zbyt chciwi zjadacze chleba naszego powszedniego, to nazwano by to napadem rabunkiem, kradzieżą…
    Jak to zmienia się nazewnictwo w zależności od tego kto na jakim stołku siedzi…

Wiadomości z info112