Najzdolniejsi uczniowie odebrali stypendia z rąk marszałka województwa

Ponad 400 uczniów odebrało w poniedziałek stypendia marszałka województwa lubelskiego.
Na uroczystej gali zorganizowanej w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, marszałkowie województwa Krzysztof Hetman i Krzysztof Grabczuk. Przekazali stypendia dla 427 najbardziej uzdolnionych uczniów z naszego regionu. Najzdolniejszą z tej grupy okazała się Spośród wyróżnionych uczniów najlepszy wynik osiągnęła Patrycja Gliwka z lubelskiego Gimnazjum nr 9 im. cc. majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”.

– To już po raz piąty spotkamy się z najzdolniejszymi uczniami z województwa lubelskiego z ich opiekunami, dyrektorami i rodzicami. Bardzo cieszę się, że z niektórymi spotykamy się po raz kolejny. 32 uczniów już po raz trzeci nagradzanych jest stypendiami – mówił Krzysztof Hetman, marszałek województwa lubelskiego. – To pokazuje, że najlepsi wciąż utrzymują poziom. Zdobyć to stypendium wcale nie jest tak łatwo. Trzeba się wykazać odpowiednią średnią, udziałem w olimpiadach i mieć doskonałe wyniki w nauce. Cieszy to, że w dobie globalizacji znajdują się osoby, które chcą więcej przeczytać i dowiedzieć się więcej niż ich rówieśnicy – zaznaczał.

Była to już piąta edycja programu, w którym jak do tej pory nagrody pieniężne za wybitne osiągnięcia w nauce trafiły już do ponad 1,5 tys. uzdolnionych młodych ludzi. Stypendia marszałka przyznawane są w ramach „Lubelskiego programu pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych na lata 2010-2013″. Pieniądze przeznaczone są dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy osiągnęli wysokie wyniki lecz mają utrudniony dostęp do wiedzy.

Wicemarszałek Krzysztof Grabczuk złożył gratulacje dla wyróżnionej młodzieży. -W sposób szczególny gratuluję także waszym rodzicom i nauczycielom. Spośród wielu funduszy europejskich kilka lat temu zdecydowaliśmy z marszałkiem, że część pieniędzy chcemy przeznaczać na stypendia. W dzisiejszym świecie człowiek wykształcony zdecydowanie lepiej sobie poradzi. Cieszę się, że inwestujecie w naukę – mówił Grabczuk.

Stypendium w wysokości 3600 zł, wypłacane jest przez 12 miesięcy po 300 zł. Uczniowie mogą je przeznaczyć na  książki, wyjazdy edukacyjne, sprzęt komputerowy i pomoce które bezpośrednio przyczyniają się do lepszego dostępu do wiedzy.

null
(fot. Urząd Marszałkowski)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7614zł 0.07%
  • GBP 5.0239zł 0.04%
  • EUR 4.4843zł 0.23%
  • CHF 4.1477zł 0.3%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach