Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Najpierw wypili alkohol, potem ruszyli w drogę. Czterech rowerzystów z mandatami, kierujący fordem stanie przed sądem

We wtorek w ramach działań NURD (Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego) na terenie powiatu parczewscy policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących. Czterech to rowerzyści. Jeden z nich to kierowca pojazdu osobowego.

We wtorek na terenie powiatu parczewskiego prowadzone był działania dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego. Parczewscy mundurowi zatrzymali aż czterech cyklistów i jednego kierującego pojazdem osobowym, którzy zdecydowali się kierować swoimi pojazdami po alkoholu. Trzej zatrzymani rowerzyści znajdowali się po użyciu alkoholu, zaś jeden w stanie nietrzeźwości.

Wypił piwo, dostał 1000 zł mandatu

Pierwszy nietrzeźwy, to rowerzysta zatrzymany na ul. 1 Maja w Parczewie. 30-latek został zatrzymany przez policjantów zespołu patrolowo – interwencyjnego. Trakcie kontroli trzeźwości okazało się, że znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Jak sam przyznał wypił wcześniej piwo, ale skończyły mu się papierosy i musiał pojechać na stację paliw. Został ukarany mandatem karnym w kwocie 1000 złotych.

Wracał z pracy rowerem, wstąpił na piwo

Kolejni zatrzymani cykliści, tym razem wpadli w ręce patrolu ruchu drogowego.  27-latek oraz 61-latek, obaj mieszkańcy gminy Parczew. Jeden zatrzymany na ul. Mickiewicza w Parczewie, drugi zaś w miejscowości Tyśmienica. Obaj ukarani mandatami za jazdę rowerem po użyciu alkoholu w kwocie 1000 złotych. Z czego 61-latek tłumaczył, że wracał z pracy i postanowił wstąpić na piwo. Ponadto nie spodziewał się jakiejkolwiek kontroli drogowej.

Rekordzista dnia, 2500 zł mandatu

Niechlubny rowerowy rekordzista natomiast miał w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu. 47-latek został zatrzymany w Gródku Szlacheckim przez patrol drogówki, kiedy jechał do sklepu po kolejny alkohol.  Za swoje postępowanie otrzymał mandat 2500 złotych.

Pijany 23-latek za kierownicą forda

Ostatni zatrzymany nietrzeźwy kierujący to 23-letni mieszkaniec gminy Parczew. Mężczyzna zignorował znak „Stop” i został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z patrolu. Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu, a badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że znajduje się w stanie nietrzeźwości mając ponad 1,5 promila alkoholu.

23- letni kierujący fordem oprócz zatrzymania prawa jazdy za swojego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem. Dodatkowo zapłacić mandat karny za niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego dotyczące niezatrzymania się przed znakiem „Stop”.

(fot. Policja)

13 komentarzy

 1. Jak tam Pis docina polskich przedsiębiorców, socjalistyczna narodowa republika Polska BIS :/

 2. zbiórka na daniny i utszymywanie ukraincuw trwa w najlepsze

 3. Gargamelek o co Ci chodzi z tym”utszymaniem”, ukraicuw”?
  A może słownik „potszebny”? ?

 4. Socjalne państwo to tylko chlanie.

 5. Kraj alkoholików dających w szyję niestety

 6. Wystarczy nie pić przed jazdą ale pełowskie mendy tego nie mogą ogarnąć.

  • Ale ugryzł. Tak ciętą i oryginalną ripostę musiała wyprodukować jakaś tęga głowa…

 7. Dorzucili się do puli! Hahahahahaha i cyk pisowcy oddadzą rydzykowi żeby nie jęczał, że ma mało.

 8. Leonardo Da Wincyj

  Niezła ta akcja faktycznie . NURD.
  NaYe8ani Uczestnicy Ruchu Drogowego.

 9. brawo Policja

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo