Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Najpierw skazany, teraz uniewinniony. Poszło o zdjęcia martwych płodów w centrum Lublina

Przed lubelskim sądem po raz kolejny rozpatrywana była sprawa pikiety, jaka odbyła się w centrum Lublina. Prezentowano w niej baner na którym umieszczono zdjęcia płodów ludzkich. Przechodnie zgłosili sprawę na policję.

Przed Sądem Okręgowym w Lublinie zapadł kolejny wyrok dla działacza Fundacji Pro-Prawo do Życia, który został oskarżony o wywołanie zgorszenie w miejscu publicznym. W ubiegłym roku był on organizatorem pikiety „Stop aborcji”, która odbyła się w centrum Lublina. Jej uczestnicy rozstawili sporych rozmiarów banery, na których znajdowały się zdjęcia płodów ludzkich.

Wtedy to do jednego z lubelskich komisariatów wpłynęło zgłoszenie związane z pikietą. Chodziło o to, że zdjęcia były bardzo drastyczne, a umiejscowiono je w miejscu, gdzie znajdowało się sporo dzieci, zarówno bawiących się w pobliżu, jak też spacerujących z rodzicami. Policjanci po przeprowadzeniu czynności skierowali do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód wniosek o ukaranie organizatora. Sąd przychylił się do tego i uznając mężczyznę winnym skazał go na karę grzywny.

Zaskoczyło to działaczy, gdyż do tej pory tego typu sprawy były umarzane, a jeżeli już trafiały do sądu, to byli oni uniewinniani. Dlatego też złożona została apelacja, w której podkreślano, że karanie osób uczestniczących w tego typu pikietach jest próbą ograniczenia wolności głoszenia poglądów. To zaś jest sprzeczne zarówno z Konstytucją RP jak też Europejską Konwencją Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Sąd Okręgowy tym razem stanął po stronie Fundacji i uniewinnił działacza od zarzutu dokonania wykroczenia.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

39 komentarzy

 1. Wyrażanie poglądów nie powinno ograniczać swobody i poczucia komfortu innych obywateli a tym bardziej krzywić psychiki dzieci .Te widoki są dla ludzi 16+ a nie małych dzieci .

  • To samo mogę powiedzieć o pracach klejów i linijek. Takie widoki również gorsza przechodniów i demoralizuja dzieci.

    • Ja na paradach gejów i lesbijek widzę idących ludzi. Raczej to dzieci nie gorszy. I nie pyta mnie wtedy: „tatusiu co to?” bo wie jak wygląda idących człowiek.

     • brawo,popieram

     • Miałeś chyba a myśli marsze i to niektóre… Ciężko byłoby wytłumaczyć dziecku kto tam i dlaczego idzie na paradzie pełnej półnagich kobiet i mężczyzn z gumowymi fiutami uczepionymi dom czoła :)) Spokojnie..jak tak dalej pójdzie będziesz miał okazję – wszędzie zaczynało się od „niewinnych” marszy…

  • Dokładnie tak! Te plansze powinny znajdować się przed klinikami aborcyjnymi i fundacjami promującymi aborcję – dzień i noc

 2. Mam gdzieś wirtualne przesłanki pseudo fundacji. Dotyczy to grupy tęczowych i także tych pseudo obrońców życia. Czy w tym kraju można normalnie chodzić po ulicach nie będąc narażonym na wszelkiego rodzaju agresywną retorykę ?

 3. Ciekawe, że katolicy (chrzescijanie) tak wybiorczo traktuja Biblię, wybierajac te cytaty, ktore ukazuja boga jako wszechwspanialego i pelnego milosci dla najmniejszych i bezbronnych istot, a ignorujac te, w ktorych jawi sie jako krwawy tyran, ktory kaze przelewac krew i domaga sie bezsensownych zachowan, albo ktory za morderstwo kobiety i kobiety w ciazy kaze wymierzyc podobna kare (tak jakby nienarodzone dziecko nie mialo jednak wiekdzej wartosci).

  • ciekawe jest to że nie masz pojęcia co piszesz katolicy i chrześcijanie to kompletnie co innego ! Ale fakt katolicy z papą Frankiem a wcześniej „świętym” papieżem polakiem na czele wykrzywiają nauki Boga do granic rozsądku co z resztą jest napisane w 17 rozdziale ob. Jana wielka prostytutka się rozsiądzie w Rzymie i będzie zwodzić ludzi

   • Coś w tym może być..coraz więcej płynie z Watykanu słów przychylnych tęczowej zarazie… może to już…?

  • Ciekawe, że nie odróżniasz Starego Testamentu od Nowego Testamentu i nie wiesz o czym piszesz. Bo po to Jezus oddał swoje życie na krzyżu, żeby odkupić winy ludzi. I żeby Bóg już nie musiał karać grzeszników. Następnym razem zanim postanowisz zgrywać mądrego, zapoznaj się z tematem o którym zamierzasz dyskutować.

   • Oczywiście – stąd i słynne słowa skierowane do prostytutki -Idź i nie grzesz więcej! – Raczej nie rzekł idź – nie ma sprawy.. nie zgadzam się z Twoim sposobem zarabiania na życie, ale rób tak dalej jak lubisz… :)) Z homoseksualistami wcale nie rozmawiał 🙂 No..chyba że masz jakieś przykłady o których Pismo Święte nie wspomina… 😉

 4. To jest CHORE!

 5. Trzeba pod kościołami pokazywać te zdjęcia.
  Niech widzą do czego prowadzi to ze zamiast normalnego nauczania o życiu i antykoncepcji mają w szkoke zabrane godziny na naukę o gadajacych krzakach czy innych fantazjach.

  • :)) chyba raczej pod kliniką aborcyjną coby niedoszłe mamusie wiedziały po co idą i czym sie tam ów światły zajmuje personel 😉 Zabijanie jest złe, niezależnie od poziomu wiedzy zabójcy…

   • Ile niepełnosprawnych dzieci wziąłeś na wychowanie z domu dziecka?

    • WoW..ależ argument! Znaczy: jak mają trafiać do domu dziecka to lepiej je zabić? A byłeś chociaż z raz w takim domu?? Pytałeś czy cieszą się, że żyją? że się bawią, śmieją, krzyczą, uczą?? że mają szansę na założenie rodziny, dorosłe życie, na kochanie i bycie kochanym…i w końcu na danie życia kolejnemu człowiekowi??? Czy chcą żyć???
     Idiota..normalnie idiota…

   • ty to weź wychowoj te niechciane dzieci! Te sieroty!! Weź i twój kler niech weźmie to wszystko na wychowanie!! Wielcy katolicy od siedmiu boleści. A jak jest jakies głośne morderstwo to drą się KARA ŚMIERCI! wprowadzić.

    • POPIERAM,mądzrze napisane

    • księdza,który mówi,ze popiera eutanzję,bo nie lubi starszych ludzi!!!!!!!!!!!!! to jest ksiądz?to ktoś inny może popierać aborcje,co w tym złego

    • Widzisz , różnica pomiędzy nami polega na tym, że ja wychowałem dzieci a Ty zapewne ich nie masz i stąd wypisujesz takie oklepane pierdoły! Uważasz że jak dziecko jest niechciane lub kalekie to można je zabić??? Bo nie ma ich kto wychować??? Taka właśnie z Twojego wpisu bije logika… Pewien jesteś że Twoi rodzice tak bardzo Cię chcieli??? Może życie zawdzięczasz temu że nie mieli lub nie wiedzieli jak się Ciebie pozbyć? takiego ułomnego intelektualnie… Twoim zdaniem byliby wszak usprawiedliwieni, a ja teraz nie musiałbym imbecylowi najoczywistszych tłumaczyć rzeczy :)) nie, pozdrawiam .

    • Tak! bo różnica jest ogromna pomiędzy odebraniem życia bezbronnej istocie a zwyrodnialcowi który takie właśnie życia odbiera dla zabawy! Jedno życie należy chronić a chwasty się wyrywa a nie pielęgnuje!!!

 6. JA TO BYM TYCH BANDYTOW PEDERASTOW POZAMYKAŁ ROZPOWSZECHNIAJA JAKIES SWINSTWA, FLAKI, PORONGRAFIE. I MOWIA TO ZEKOMO DZIECI :)! A DZIECI NATE OCHYDZTWA PATRZĄ ALE NORMALNE ZRODZONE! BANDA CHORYCH LUDZI NA NIENAWISC NIEROLERANCJE!

 7. najwięcej skrobane maja zakonnice,wiem,bo mój sąsiad jest lekarzem

 8. Ciekawe. Niedawno gdy myśliwi odpalali dziki i trafiła się ciężarna locha, to były „dziczki” i trzeba było nad ich losem płakać. Natomiast u człowieka nie jest to „człowieczek” a płód, który „trzeba przemielić”. Taka to wasza lewacka wrażliwość pokazująca, że większą wartość ma życie świni niż człowieka. Stalin miał podobnie.

  • żeś płytki,idź zjedz okrągły chlebek,bo jesteś bez grzechu zapewne,jak wy wszyscy

   • Nie, to Ty jesteś płytki! abc podał świetny przykład i to jest konkretny argument – i do tego jak najbardziej trafny i prawdziwy. A Twoja odpowiedź faktycznie płytka

    • że twoja jest głęboka,zwierzęta to tez istoty żyjące,ale wam sprawia przyjemność zabijanie ich,a a aborcja w wyniku np.gwałtu musi być,daleko ci do zztop

  • miej pretensje do zakonnic

Wiadomości z info112