Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Najpierw były ulotki, potem zaczęło się odholowywanie pojazdów (zdjęcia)

W środę rano na ul. 1 Maja w Lublinie Straż Miejska wydała siedem dyspozycji do odholowania niewłaściwie zaparkowanych pojazdów. Ostatecznie odholowano sześć samochodów, bo jeden kierowca zdążył przeparkować zanim jego auto trafiło na lawetę.

Dzisiaj rano Czytelnicy przekazali nam, że strażnicy miejscy na ul. 1 Maja w Lublinie „hurtowo” odholowują zaparkowane tam pojazdy. Jak się okazało, funkcjonariusze zlecili siedem dyspozycji do odholowania stojących tam aut. Jak się okazuje, wprowadzona została tam czasowa organizacja ruchu, zaś o zmianach strażnicy miejscu informowali za pośrednictwem ulotek.

– Od tygodnia pozostawialiśmy ulotki, tak jak zawsze robimy. Prowadziliśmy takie działania mające na celu poinformowanie kierujących, którzy pozostawiali tam pojazdy, że jest to miejsce, w którym parkować nie można z uwagi na obowiązujący znak B36 z tabliczką T24. Mamy tam zakaz zatrzymywania z tabliczką informującą o odholowaniu pojazdu. Dzisiaj podjęliśmy działania w tym miejscu, z uwagi na to, że cały czas prowadzone są tam prace (red. związane z przebudową ul. 1 Maja) – wyjaśnia Robert Gogola, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Lublinie.

Strażnicy wydali łącznie siedem dyspozycji do odholowania pojazdów. Łącznie zabranych zostało sześć. Jeden z kierowców zdążył przeparkować, zanim jego auto trafiło na lawetę.

Najpierw były ulotki, potem zaczęło się odholowywanie pojazdów (zdjęcia)

Najpierw były ulotki, potem zaczęło się odholowywanie pojazdów (zdjęcia)

Najpierw były ulotki, potem zaczęło się odholowywanie pojazdów (zdjęcia)

(fot. nadesłane Krzysiek)

35 komentarzy

  1. Na ulicy okopowej codziennie stoją nieprawidłowo zaparkowane samochody. Straż miejska przejeżdżając niejednokrotnie nawet na polowania na ul. Karłowicza udaje że tych samochodów nie widzi.

  2. A dlaczego nie mozna tam parkować?czy to czemus przeszkadza?

  3. Miasto wydało duże pieniądze na tę ulicę i mają rację ze nie pozwalają ją zniszczyć zanim skonczą Dworzec. Parkowanie tam powinno być płatne. Zmniejszyć jeszcze bardziej ilość miejsc parkingowych a te pozostałe odgrodzić tak aby bydło nie mogło wjeżdzać na chodniki czy parkować na podjazdach/wjazdach które zawsze są częscią chodnika i słuzy WYŁĄCZNIE DO WJAZDU/WYJAZDU nie do parkowania .

  4. Żeby Miejscy odholowali pojazd musi być zgłoszenie. Sam fakt złamania zakazu parkowania nie wystarczy.

Wiadomości z info112