Najpierw Aldiki teraz Sano. Coraz więcej sklepów pod szyldem Stokrotka

Trwa ekspansja sieci sklepów Stokrotka, budowane są nowe obiekty jak też przejmowane inne sieci handlowe. Wczoraj sfinalizowano przyłączenie

W piątek 1 lutego spółka Maxima Grupė, właściciel mającej swoją siedzibę w Lublinie sieci sklepów Stokrotka, sfinalizowała połączenie z kolejną siecią handlową. Chodzi o 36 sklepów Sano, zlokalizowanych w województwach kujawsko-pomorskim, pomorskim i zachodnio-pomorskim. W 2017 roku ich przychody przekroczyły 71 mln EUR. Zarządzająca nimi spółka została nabyta od powiązanych udziałowców, a starania o połączenie obu sieci trwały kilka lat.

Zapadła już decyzja, że połączone spółki będą działać pod marką Stokrotka. Jak tłumaczy Dalius Misiūnas, prezes zarządu i CEO Maxima Grupė, wybrano markę Stokrotka, ponieważ nazwa ta jest dobrze znana, lubiana przez klientów i ma mocną pozycję w segmencie sklepów osiedlowych. Zmiana nazwy sklepów Sano będzie przebiegała stopniowo, a zakończenie procesu planowane jest w ciągu pierwszej połowy bieżącego roku. Później Maxima zapowiada rozpoczęcie kolejnego etapu działalności w Polsce, skupienie się na poprawie pracy i otwieraniu nowych lokalizacji.

To już kolejna sieć sklepów przejęta przez litewską Maximę. W 2012 roku zakupiła lubelskie Aldiki, potem stała się właścicielem Stokrotek. Ostatecznie w ubiegłym roku 30 Aldików zmieniło nazwę na Stokrotka. Do końca grudnia Maxima Grupė zamierza otworzyć kolejne 120-140 sklepów na pięciu rynkach. Wiele z nich będzie w Polsce. Spółka planuje także zainwestowanie co najmniej 100 mln EUR w bieżącym roku w ekspansję i modernizację swoich sieci sklepów na wszystkich rynkach.

(fot. Stokrotka)

Zobacz również

23 komentarze

 1. Przejmowanie innych sieci to akurat nie jest powód do szczęścia dla konsumenta.

 2. Pracownicy też nie mają tam Eldorado. Szukają nowych i proponują im większe pieniądze niż tym co pracują tam od lat. Starym pracownikom radzę poszukać inniej pracy, konkurencja płaci dużo więcej.

  • nie macie wrażenia że w Stokrotkach jest drogo ? drożej niż w innych sklepach ?

   • Oczywiście. Tak właśnie jest do tego niekończące się kolejki. Zawsze kolejka musi być.
    Ogólnie omijam o ile mogę.

   • Stokrotki były i są drogie. Kiedyś można było robić zakupy bo była to polska sieć. Teraz to bez różnicy. A jak nie ma różnicy to po co przepłacać 😉

 3. Co ta wiadomość ma wspólnego z Lublinem czy Lubelszczyzną? Perzcież to litewska firma obecnie nie związana z naszym regionem.

  • Przygoda przygoda każdej chwili szkoda

   Przecież napisane jest że zarządca stokrotek ma siedzibę w Lublinie

   • Zgadnij gdzie płaci podatki?

    EMPERIA HOLDING S.A. z siedzibą w Warszawie

    ul. Puławska 2 budynek B, 02-566 Warszawa

    wpisana do Rejestru Przedsiębiorców w Sądzie Rejonowym

    dla m. st. Warszawy w Warszawie

    XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego nr KRS 0000034566

    NIP: 712 10 07 105 | REGON: 430450457

 4. czyli łoją nas Polaków , a gdzie polskie sklepy?

 5. Stokrotka coś zaczyna źle traktować pracowników – dzisiaj robiłam zakupy w byłym Aldiku, szok pracowników mało, przeciążenia, szkoda ludzi a szefostwo ma to gdzieś. Trzeba przynieść zysk dla funduszu… Polsko dokąd zamierzasz?!

  • marian kowalski

   W aldiku były spoko warzywa i wędliny. W stokrotce to jakaś porażka. Do tego wieczne kolejki. Widać, że oszczędzają na pracownikach.
   Do tego cała ta maxima to moim zdaniem pralnia brudnych pieniędzy. Zobaczycie, że jeszcze nie jedna afera z nimi wypłynie. Ta koka w bananach to tylko przedsmak.

 6. Maksima Litewska wcale nie jest Litewska tylko Ruska!!!! www i radzę poszukać pismaku zanim coś napiszesz durnego. Bo każdy nabiera wody w usta, mają ziemię i działki w największych miastach Polski pod innymi spółkami z Iranu, Malezji i Niemiec 😉 wał taki że brak słów do opisania!!!

  • Litewski transport czyli ta ogromna ilość ,, tirów,, to rosyjski kapitał. Sam jeżdżę i rozmawiam z kierowcami. Mają kupę kasy to wchodzą w spożywkę. Dajemy więc zarobić albo ,, Ruskim,, albo Niemcom albo innym ( Tesco Leclerc wiadomo kto 🙂 równie Polsce życzliwym. Popytajcie dziadków którym warto, niech popłaczą sobie.

 7. Szkoda tylko że to już nie rodzina firma , ale cóż ja i tak nie robię zakupów u somsiadow co nie płacą podatków. Wspieram Polskie firmy

 8. Tak też narzekacie na nasze firmy np na pocztę potem przyjdzie rumun i cicho siedzicie!!!!!!!!

 9. To ciekawe ! Skąd wezmą 30 mln EUR skoro przychód wynosił 71 a zamierzają zaiwestować 100 mln EUR?

 10. Że jest drogo to prawda, co do kolejek do kas to sytuacja jest pod tym względem o niebo lepsza niż w Aldiku. A reszta to prawa rynku, było wybrać inaczej w latach 90-siątych i nie było by teraz problemu 😀

 11. Ciekaw jestem kiedy się obudzimy i ukrócimy to przejmowanie sieci przez obce kapitały?

  • nigdy, bo ten katolicki naród jest chciwy, najważniejsza jest kasa najlepiej kosztem bliźniego

 12. Tylko jak ktoś nie zna szczegółów to myśli, że to polska sieć przejmuje kolejną polską sieć…, bo nosi nazwę polskojęzyczną, a jeszcze dziennikarze też podsycają atmosferę, bo tytuł na okładce się liczy! Zamiast prawdę pisać i oświecić tych, ktorzy się łudzą jeszcze.

 13. Stokrotka to mięsne i serowe dziadostwo, gorszej jakości już nigdzie nie ma. Na Litwie sklepy Maxima oferują znakomite produkty mięsno-serowe. Stokrotka pod polskim zarządem już była beznadziejna. Może Litwini wprowadza nowy poziom jakości.

 14. Randlak ale na Litwie mają wędliny i sery pod własną nazwą sieci czy biorą od normalnych litewskich producentów ? Bo jak od normalnych dostawców to wtedy po tyłku lać rodzimych polskich producentów za to ze w mięsie więcej solanki i innego syfu niż mięsa.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7367zł 0.01%
  • GBP 4.9904zł 0.22%
  • EUR 4.4769zł -0.02%
  • CHF 4.1226zł -0.33%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach