W najbliższy piątek Masa Krytyczna przejedzie Śladami Komisarza Maciejewskiego

30 czerwca w Lublinie odbędzie się wyjątkowa Masa Krytyczna, której gościem specjalnym będzie Marcin Wroński, autor retro kryminałów o Komisarzu Zygmuncie Maciejewskim. Rowerzyści wyruszą w około trzynastokilometrową trasę, odwiedzając rejony miasta pojawiające się w twórczości pisarza.

Na trasie przejazdu znajdą się między innymi miejsca gdzie mieszkał i pracował Maciejewski, a także ciemne punkty na mapie przedwojennego Lublina, w których bywał by rozwiązywać najmroczniejsze zagadki opisane w kryminałach.

Przejazd swoją obecnością uświetni również Lubelskie Towarzystwo Retro Cyklistów. Jest to grupa miłośników zabytkowych rowerów i związanej z nimi historii. W zbiorach Towarzystwa znajduje się prawdziwa perełka. To niezwykle rzadki rower wyprodukowany w przedwojennym Lublinie w fabryce Władysława Świąteckiego. Retro cykliści podzielą się z uczestnikami imprezy ciekawymi informacjami o dawnych lubelskich rowerach.

Czerwcowa Masa Krytyczna Śladami Komisarza Maciejewskiego to niezwykłe wydarzenie kulturalne łączące promocje bezpiecznej jazdy rowerem z popularyzacją lubelskich retrokryminałów, a także przypominające nieznaną historię rowerów w mieście.

Masa Krytyczna, tradycyjnie wystartuje o godzinie 18:00 z Placu Teatralnego przed Centrum Spotkania Kultur.

Trasa przejazdu liczy około 13 km i wiedzie: al. Racławickimi. Lipową, Narutowicza, Nadbystrzycką, Krochmalną, Gazową, Placem Dworcowym, Pocztową, Kunickiego, Pawią, Lotniczą, Drogą Męczenników Majdanka, Wolską, Placem Bychawskim, Lubelskiego Lipca 80, Unii Lubelskiej, Zamojską, Bernardyńską, Narutowicza, Peowiaków, Kołłątaja, 3 Maja, Radziwiłłowską, Staszica, Zieloną, Bajkowskiego, Lubartowską. Zakończy się pod Ratuszem na Placu Łokietka. Tempo przejazdu spacerowe.

mkryt

2017-06-27 23:00:19
(fot. nadesłane)

7 komentarzy

  1. Masa krytyczna, rak, ebola – straszne choroby

  2. Poważnie , Masa krytyczna! Dla ludzi nie wiedzący oco kaman jest odstraszajaca ,brzmi jak wizyta w centrum onkologii ..

  3. W końcu ciekawa tematyka. Przyjadę z narzeczoną tandemem 🙂

  4. Masa kretynow 🙂
    Gdyby nie utrudniali ruchu … ok. Ale to notoryczne przejezdzanie przez przejścia…. Jak trafię to litości nie bedzie. Nauczcie się.

    • Julka pare rowerów a Ty już gubisz się za kółkiem 😛 Możesz też wybudować swoje prywatne autostrady i sama jeżdzić jak na pańcie przystało 😀 Sąsiedzie też pewnie beeee 😀 Olej kolce zacznij żyć bo wspominając życie na łozu smierci powiesz beee było…No Juleczko goń na traskę czy gwożdzióf przyjacieliele nie narzucali 🙂

  5. Jakoś mało komentarzy… Zapewne internetowe trolle, których pełno tutaj, nie czytają książek i nie wiedzą kto to jest Komisarz Maciejewski. W sumie nie ma co się dziwić, trollle wolą bezproduktywnie hejtować na forum. Współczuję im. Żal mi ich, że w życiu im nie wyszło.

  6. Dobrze,że Tobie wyszło 😛

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)