690 680 960

Nadrzecze: Przez dwa tygodnie rozkradali dom. Wpadli bo wrócili po łupy

Sprawcy przez kilkanaście dni z domu jednorodzinnego kradli elementy instalacji centralnego ogrzewania i instalacji wodnej. Wyrywali ze ścian rury miedziane, które i następnie sprzedawali. Pod nieobecność właścicieli, przez blisko dwa tygodnie zdewastowali cały dom.

-Do zatrzymania sprawców kradzieży z włamaniem doszło w piątek wieczorem w miejscowości Nadrzecze. Po dłuższej nieobecności 68-letni mieszkaniec Zamościa, właściciel domu w Nadrzeczu, przyjechał sprawdzić gospodarstwo. Kiedy wszedł do budynku, zastał całkowicie zdewastowane wnętrze domu. Ze ścian powyrywane były rury centralnego ogrzewania w całym domu, wyrwane kaloryfery aluminiowe najwyraźniej przygotowane były do wyniesienia. Na podłodze i meblach rozlany był także glikol z instalacji centralnego ogrzewania. W zniszczonym i brudnym mieszkaniu znajdowały się resztki jedzenia, artykuły higieny osobistej, butelki po alkoholu, oraz ubrania. Wyglądał na to, że od jakiegoś czasu ktoś kradł, spał i „mieszkał” w jego domu. Właściciel szybko wezwał policję – informuje mł. asp. Milena Wardach z biłgorajskiej policji.

W budynku znajdowały się narzędzia służące sprawcom do włamania oraz wycięcia i demontażu całej instalacji grzewczej i wodnej. Policjanci ustalili, że z domu w którym od miesiąca nikt nie przebywał, skorzystali złodzieje, którzy dokonali włamania i dewastacji domu.

Straty skradzionego mienia i zniszczonego wnętrza domu sięgnęły 20 tysięcy złotych. Policjanci postanowili poczekać na złodziei, sądzili, że ci pojawią się po kolejne łupy. I mieli rację.

Byli to dwaj mężczyźni w wieku 29 i 30 lat z gminy Frampol. Jak się okazało w pustym domu od dwóch tygodni pomieszkiwali, kradli elementy wyposażenia domu, po czym wszystko sprzedawali.

W chwili zatrzymania obaj byli nietrzeźwi, w organizmach mieli po 2,5 promila alkoholu. Obaj w przeszłości byli już notowani za podobne przestępstwa. Zostali osadzeni w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora. Już usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Teraz grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.

2014-03-23 15:34:49
(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. dla właściciela tego domu nawet 10 lat więzienia dla tych wandali to nie satysfakcja oni powinni zamiast do więzienia trafić na te lata na prace społecznie oczywiście na rzecz tego pana

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej