Piątek, 03 lipca 202603/07/2026
690 680 960
690 680 960

Na widok policjantów próbował uciec wpław przez Bystrzycę. Miał przy sobie mefedron (zdjęcia)

Wywiadowcy z Lublina zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Na widok patrolu próbował uciekać, przepływając rzekę Bystrzycę, jednak funkcjonariusze szybko go zatrzymali. Mężczyzna miał przy sobie ponad 200 gramów mefedronu, a podczas przeszukania jego domu operacyjni znaleźli dodatkowo 50 gramów marihuany.

Wczoraj około godziny 11.00 policjanci z Wydziału Wywiadowczego KMP w Lublinie na ulicy Zawilcowej zwrócili uwagę na dwóch młodych mężczyzn.

– Sprawcy na widok funkcjonariuszy od razu zaczęli uciekać w kierunku Bystrzycy. Jeden z nich wpadł w krzaki. Natomiast drugi próbował wpław pokonać rzekę. Na szczęście obaj zostali szybko zatrzymani przez wywiadowców. W działaniach brały udział dwa patrole. Jak się okazało, zatrzymani to dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 17 i 18 lat. Starszy z nich posiadał przy sobie znaczne ilości narkotyków. Wstępne testy wykazały, że to mefedron w ilości ponad 200 gramów – relacjonuje akcję zatrzymania nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Dodatkowo, funkcjonariusze z II komisariatu zabezpieczyli w jego miejscu zamieszkania 50 gramów marihuany. 18-latek został osadzony w policyjnej celi. Dziś odbędą się czynności procesowe z jego udziałem, a następnie zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Policjanci planują wnioskować do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego.

– Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

Na widok policjantów próbował uciec wpław przez Bystrzycę. Miał przy sobie mefedron (zdjęcia)

fot. Policja Lublin

Na widok policjantów próbował uciec wpław przez Bystrzycę. Miał przy sobie mefedron (zdjęcia)

fot. Policja Lublin

8 komentarzy

  1. Ocena: 0

    Powinno być 30lat to by się gnoje bały.

  2. Dziwne to żeby na sam widok policji uciekać.

  3. 18 letni głupi narko-tłuk

  4. Ksywa pod celą: pływak.

  5. Brak rozumu, dojrzałości chęć szybkiego zarobku, brak perspektyw, środowisko… Możliwe, ale nie szkoda mi takich narko handlarzy, niszczą często życie, zagubionym mlodym ludziom. Łapać I ba lata za kraty! Narkotyki, handel ludźmi i organami, pedofile, to najgorsze zło społeczne!

    • Tak, ale za kratami raczej się nie poprawi. Ciekawe czy system ma przynajmniej dla młodych odwyk i edukację?

  6. Co za głupi tępak przecież mógł wszystko wyrzucić do rzeki zero dowodów.

  7. Stary dziad.

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia