690 680 960

Na ulicy w centrum miasta chciał nożem zabić kobietę

Będący poza służbą policjant obezwładnił i zatrzymał mężczyznę, który w Tomaszowie Lubelskim wymachując nożem groził kobiecie śmiercią.

Do scen rodem z sensacyjnego filmu doszło w środę przed południem w Tomaszowie Lubelskim. Około godziny 11:20 Do stojącej na ulicy Traugutta kobiety, podszedł nagle nieznany jej mężczyzna, który zaczął grozić jej śmiercią. Po chwili słowa przerodziły się w czyny, napastnik wyciągnął z kieszeni nóż sprężynowy i zaczął nim wymachiwać, wciąż kierując wobec kobiety groźby pozbawienia życia.

Przerażona kobieta widząc że nikt z przechodniów nie kwapi się z udzieleniem jej pomocy rzuciła się do ucieczki. Schroniła się w pobliskim sklepie spożywczym, jednak i tu po chwili dogonił ją napastnik, który wciąż wymachując nożem usiłował ją złapać. W tym czasie na pomoc kobiecie pośpieszył jeden z przechodzących w pobliżu mężczyzn. Bez problemu obezwładnił napastnika i przekazał w ręce funkcjonariuszy policji, którzy po chwili pojawili się na miejscu. Jak się okazało, osobą która ujęła napastnika był policjant z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, obecnie odbywający praktyki w Oddziałach Prewencji w Piasecznie. W tym czasie miał dzień wolny od służby.

Napastnik został przewieziony do tomaszowskiej komendy, gdzie okazało się, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego prawie 3,5 promila w organizmie. 34-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego w przeszłości był już wielokrotnie karany, między innymi za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, natomiast gdy wytrzeźwieje, zostaną mu przedstawione zarzuty a po przesłuchaniu trafi przed oblicze prokuratora, który zadecyduje o zastosowaniu środka zapobiegawczego.

Za przestępstwo używania gróźb karalnych, popełnionego w warunkach recydywy, grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112)
2013-09-26 10:54:49

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.2399zł -0.38%
  • GBP 5.2707zł 0.27%
  • EUR 4.5312zł -0.14%
  • CHF 4.6572zł -0.3%

Polub nas