Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024
690 680 960
690 680 960

Na ulicach Lublina przybędzie autobusów przegubowych. Nie będą to jednak nowe pojazdy

W ciągu najbliższego miesiąca do pojazdów komunikacji miejskiej w Lublinie dołączy 10 autobusów przegubowych. Będą one kursowały na liniach 20, 31 i 39.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie podpisał dzisiaj umowę z konsorcjum firm Irex-8 z Lublina i Irex-3 ze Świętochłowic na świadczenie usług przewozu osób. Chodzi dokładnie o obsługę kursów na liniach nr 20, 31 i 39 pojazdami przegubowymi. Z końcem ub. roku wygasły bowiem umowy z tzw. prywatnymi przewoźnikami, którzy przez ostatnie lata wozili pasażerów po mieście i okolicznych gminach.

Postępowanie na krótkie autobusy udało się od razu rozstrzygnąć i podpisano umowę, gorzej było jednak z przetargiem na obsługę linii pojazdami przegubowymi. W wyniku tego po mieście kursowało znacznie mniej tego typu pojazdów. Dopiero wprowadzenie zmian w zamówieniu, a dokładnie zmniejszenie liczby autobusów z 12 do 10, jak też linii, które mają obsługiwać sprawiło, że wybrano wykonawcę.

Jak wyjaśnia Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, zgodnie z wymogami przetargu, jego pojazdy nie mogą być starsze niż 10-letnie, muszą spełniać co najmniej normę emisji spalin EURO V, posiadać tzw. „przyklęk” i pochylnię dla wózków. Na wyposażeniu muszą mieć również klimatyzację, system monitoringu, biletomat, a także wydzieloną przestrzeń przeznaczoną do przewozu wózka inwalidzkiego oraz wózka dziecięcego.

Umowa została podpisana na okres czterech lat. W tym czasie przewoźnik ma wykonać na zlecenie ZTM do 2,1 mln wozokilometrów. Otrzyma za to wynagrodzenie w wysokości 26 mln 649 tys. zł.

(fot. lublin112)

Autor: redakcja

13 komentarzy

 1. Dziadek ze Slamsowa

  Nie będą to jednak nowe pojazdy.
  Nie od dziś wiadomo, że z braku laku to i smoła dobra.

 2. za Tuska docierały nowe

 3. Oby kółka im nie poodpadały..

 4. Znowu ktoś się złomu pozbył i wcisnął do Lublina.

  • Tego „złomu” pozbył się Lublin. Są to pojazdy od nowości jeżdżące po Lublinie.

 5. nowe pojechały na Ukraine

 6. Za Tuska to nawet paliwo było tańsze…

 7. Zaufany kolejarz

  Jarek mówił że to wina Tuska

 8. Zaufany kolejarz

  Za Tuska flaszka wódki kosztowała 18 zł a za Jarka 30 zł

 9. Sorry że się czepiam ale mam pytanie do ZTM albo i do MPK może jakoś sensownie odpowiedzą Gdzie do jasnej cholery podziały autobusy przegubowe z linii 42 to jakaś kpina z pasażerów