Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Na środku leśnej drogi ktoś ustawił pocisk. „To śmiertelne zagrożenie dla spacerowiczów” (foto)

W trakcie patrolu zauważyli na drodze niewybuch z czasów wojny. Wcześniej nieznana osoba wykopała go, następnie przeniosła w to miejsce.

Przed kilkoma dniami pracownicy Straży Leśnej i Służby Leśnej prowadząc pieszy patrol w jednym z kompleksów leśnych w okolicach Krasnegostawu natknęli się na nietypowe znalezisko. Na jednej z dróg dostrzegli bowiem ustawiony pocisk. Sporych rozmiarów niewybuch pochodził najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej.

Jak wyjaśniają leśnicy, niewybuchy w lasach nie są niczym nowym. Wszystko dlatego, że nadal znajduje się w nich wiele niebezpiecznych pamiątek z okresów wojny. Jednak najczęściej ukryte są one pod ziemią. W tym przypadku jednak, nieznana osoba pocisk wykopała, a następnie pozostawiła na środku drogi.

Leśnicy dodają, że ktoś wykazał się wyjątkową nieodpowiedzialnością, gdyż tego typu przedmioty mogą stanowić śmiertelne zagrożenie dla spacerowiczów, jak też osób pracujących w lasach. Przede wszystkim nie wolno ich dotykać oraz przenosić. Tym razem na szczęście nie doszło do tragedii, zaś sam pocisk został zabezpieczony, a następnie zabrany przez odpowiednie służby.

(fot. Nadleśnictwo Krasnystaw)

18 komentarzy

  1. Kurde wykopałem se taki fajny nabój ,niose do passata ale musiałem pójść w krzaki na „dwójke” no to zostawiłem na drodze co bym nie musiał dźwigać w krzaczory…myśle se bede wracał to se go wezme .Wyglądam z krzaczorów a tam leśniki mój nabój oglądajo .No i przyjechały sapery i już go nie mam.Na drugi raz to se sami wykopcie ,a nie zabieracie

  2. Jak zwykle nasze „dzielne ” służby czuwają coby nie rozerwało nikogo jakimś niewybuchem .Dobrze że nie zarządzili ewakuacji terenu w promieniu paru kilometrów .a razu poczulem się bezpieczny ,dzielne mamy służby

Z kraju

Polityka i społeczeństwo