690 680 960

Na niektórych fragmentach dróg wojewódzkich panują trudne warunki do jazdy

Na terenie woj. lubelskiego, na niektórych fragmentach dróg wojewódzkich panują trudne warunki do jazdy. Sytuację pogarszają opady deszczu ze śniegiem oraz mgła.

Ze względu na opady deszczu, czy deszczu ze śniegiem oraz mgły, w dużej części województwa lubelskiego drogi są śliskie. Szczególną ostrożność należy zachować w zachodniej i południowej części Lubelskiego, w okolicach miejscowości: Annopol, Biłgoraj, Dęblin, Frampol, Józefów, Kazimierz Dolny, Opole Lubelskie, Poniatowa, Potok Górny, Ryki, Szczebrzeszyn, Turobin, Zamość i Zwierzyniec.

– Cienka warstwa błota pośniegowego występuje jeszcze w okolicach Hańska, Marysina, Kodnia, Sławatycz, Sosnowicy, Włodawy i Woli Uhruskiej, dlatego wszystkich tych, którzy mają w planach wycieczki samochodowe w okolice Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego, Poleskiego i Sobiborskiego Parku Krajobrazowego, prosimy o ostrożność – apeluje Kamil Jakubowski rzecznik prasowy ZDW w Lublinie.

Od wczoraj, od godziny 19.00 do dzisiaj do godziny 7.00 rano, na drogach administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, pracowało 22 sztuki sprzętu do Zimowego Utrzymania Dróg.

Planem zimowego utrzymania dróg w sezonie 2021/2022 objęto drogi wojewódzkie o nawierzchni twardej – długość ich wynosi 2330,5 km a zwalczanie śliskości zimowej prowadzone jest na wyznaczonych odcinkach dróg o łącznej długości 1228 km. Zimowe utrzymanie dróg na terenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie prowadzone jest przez 8 Rejonów Dróg Wojewódzkich oraz 17 Obwodów Drogowych.

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

  1. 2 cm śniegu spadło w poniedziałek i paraliż przez cały tydzień…

  2. Zima co roku zaskakuje drogowców. Czasem nawet tym, że opadów jest, brak.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!