Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na Majdanku powstanie nowy parking. To część realizowanego przez miasto dużego projektu

Przy skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka i ul. Grenadierów powstanie parking na ponad 40 samochodów. Wykonawca będzie miał pół roku na zrealizowanie inwestycji.

Wiosną przy ul. Grenadierów w Lublinie, w rejonie pętli autobusowej przy skrzyżowaniu z Drogą Męczenników Majdanka, ma ruszyć budowa parkingu. Obiekt ma posiadać 44 miejsca postojowe, w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami, a całość ma być objęta monitoringiem. Miasto właśnie ogłosiło przetarg w poszukiwaniu wykonawcy.

Inwestycja jest częścią większego projektu, którego celem jest rozwój i usprawnienie systemu komunikacji na terenie Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego. W jego ramach powstały już m.in. węzły przesiadkowe, parkingi Park&Ride, Bike&Ride, Kiss&Ride, czy też zespoły przystanków przesiadkowych.

– Planowany parking będzie stanowił uzupełnienie wybudowanego węzła przesiadkowego przy ul. Franczaka „Lalka”. Rozwiązania takie jak parkingi Park&Ride to możliwość płynniejszego poruszania się po mieście dla wszystkich mieszkańców i lepsze połączenie Lublina z gminami ościennymi. To ważne inwestycje nie tylko z punktu widzenia Miasta Lublin, ale także całego Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Inwestycja obejmie także przebudowę odcinka ul. Grenadierów, powstanie również dodatkowe oświetlenie. Będzie to piąty tego typu parking w mieście. Wcześniej powstały obiekty przy ulicach: Choiny, Żeglarskiej, Abramowickiej oraz przy al. Kraśnickiej.

Jak wskazują miejscy urzędnicy, zgodnie z założeniem parking będzie przeznaczony dla osób, które dojeżdżają z przedmieść, sąsiednich gmin i korzystają z komunikacji miejskiej. W tym miejscu będą oni mogli się przesiąść ze swoich aut do autobusów linii nr 21, 23 i 47, oraz trolejbusów linii nr 153, 156, 157, 158 oraz 161. Z pewnością jednak miejsce to, szczególnie w okresie dnia Wszystkich Świętych, zapewni dodatkowe miejsca dla osób przyjeżdżających autami na cmentarz na Majdanku.’

(fot. Google Street View)

16 komentarzy

  1. Ale wielki parking. Skąd oni wezmą 40 samochodów aby go zapełnić?.