Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Na kąpielisku „Zalew” w Krasnobrodzie wprowadzono zakaz kąpieli

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zamościu wydała ważny komunikat dotyczący jakości wody na kąpielisku „Zalew” w Krasnobrodzie. Obecnie obowiązuje bezwzględny zakaz kąpieli w związku z wykryciem w wodzie groźnych dla zdrowia bakterii.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zamościu stwierdził, że woda w kąpielisku „Zalew” w Krasnobrodzie jest nieprzydatna do kąpieli.

W związku z powyższym została wydana decyzja o braku przydatności wody do kąpieli, w której Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zamościu nakazał Organizatorowi wprowadzenie zakazu kąpieli w kąpielisku do czasu uzyskania pozytywnych wyników badania wody i przedłożenia ich Państwowemu Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu w Zamościu.

Jednocześnie PPIS w Zamościu zobowiązał Organizatora kąpieliska do ustalenia przyczyny zanieczyszczenia wody i podjęcia działań w celu poprawy jakości wody dla ochrony zdrowia ludzkiego. Komunikat obowiązuje do odwołania.

W wodzie stwierdzono przekroczoną dopuszczalną ilość bakterii Escherichia coli – tj.: 1406 NPL/100ml wody (norma <1000 NPL/100 ml wody).

15 komentarzy

  1. Zanieczyczony nie tylko zalew , ale brzeg wszędzie liczne odchody ptaków, śmieci, śmierdzi itd. Ludzie okolica fajna , ale taki stan rzeczy nie jest zachęcający do pobytu . Szkoda , bo okolica ma duży potencjał turystyczny. Władze nie inwestują.

  2. Nawet za ebanej komuny było tam czysto, woda spuszczana corocznie a potem jakiś ustawiony risort zbudował na bagnach obok, połączył z zalewem no i koniec. Syfilis galopados

  3. Jeżdżę tam co roku, sam widziałem jak się pieski w tym roku pluskały i są efekty.

Dodaj komentarz

Z kraju