Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na groby swoich bliskich na dwóch kółkach. Przed cmentarzami ustawione zostaną stojaki na rowery

Przed lubelskimi cmentarzami ustawione zostaną stojaki rowerowe. Ma to być zachęta do przyjechania na groby swoich bliskich na dwóch kółkach, a nie samochodem.

Jak co roku w okresie dnia Wszystkich Świętych władze Lublina apelują do osób zmierzających na groby swoich bliskich, o korzystanie z innych, alternatywnych do samochodu osobowego, środków lokomocji. Uruchomione zostaną dodatkowe linie komunikacji miejskiej, te których trasy przebiegają obok cmentarzy będą kursowały zaś znacznie częściej. Jednak w tym roku postawiono również na rowery.

Po raz pierwszy w pobliżu cmentarzy wyznaczone zostaną specjalne parkingi dla rowerzystów. Ustawione na nich będą stojaki modułowe, do których można bezpiecznie przypiąć 10 rowerów. Co ważne, maja się one znajdować bardzo blisko bram wejściowych na cmentarze. Korzystać z nich będzie można już od czwartku od godzin popołudniowych.

Parking na 20 rowerów stanie po lewej stronie głównej bramy cmentarza przy Drodze Męczenników Majdanka. Tyle samo jednośladów pomieszczą stojaki na cmentarzu przy ul. Walecznych. Moduły staną w pobliżu przystanku znajdującego się niedaleko skrzyżowania al. Andersa z ul. Walecznych. Z kolei parking na 10 rowerów ustawiony zostanie na rogu ul. Lipowej i ul. Ofiar Katynia, tuż przy miejscach parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)

12 komentarzy

 1. Pomysły coraz lepsze.
  Rowerem na cmentarz w kieszonkę gromnica i wianek na głowie 😉

  • Wolałbym w wianku na głowie jeździć niż w czapeczce z daszkiem. Sensu twojej wypowiedzi nie zrozumiałem. Wyraź się jaśniej. O co Ci chodziło?

  • Dobre dobre- właśnie sobie to wyobraziłam. 😉 Myślałam że wianek będzie na kierownicy ale w sumie na głowie dobry patent.

 2. W poprzednim temacie ktoś pisał, że nie będzie jechał autobusem (po buspasie) na cmentarz, bo ma za dużo zniczy i wiązanek do transportu.
  Orientuje się ktoś, gdzie można zaparkować rowerem cargo? Typowe stojaki rowerowe nie obsługują rowerów towarowych.

  • Pytanie było podchwytliwe, bo postój pojazdów z grupy: (rower, motorower, motocykl, samochód osobowy do 2,5t) odbywa się na takich samych zasadach. Tak więc jeżeli nie ma wyznaczonych miejsc specjalnych dla rowerów towarowych – należy parkować je miejscu zwyczajnym – jak dla każdego innego poajzdu. Jeżeli jest to w SPP to trzeba uiścić opłatę za parking.

 3. Tytuł taki kozacki.. myślałem że po grobach ktoś rowerem jeździł lol

 4. dobrze że głupoty się nie dziedziczy franiu bo aż strach o twoje potomstwo

 5. idiotyzmy w natarciu,może wrotki rolki…

 6. Na majdanek normalnie samochodami pod sam grób jadą więc może zamiast stojaków to miejsca parkingowe na alejkach róbcie 😉

 7. Co za idiotyzm. A gdzie się zmieści 40zniczy, 5wiązanek, 3bukiety i babka?

 8. Drogowancaniedorowiec

  Sarkazm.
  Jadąc rowerem można szybko skończyć na cmentarzu. Niestety.