690 680 960

Na granicy polsko-białoruskiej nadal niespokojnie. Kolejna siłowa próba wdarcia się do Polski

Działania białoruskich służb zwiększają agresję cudzoziemców i sprzyjają ich coraz większej determinacji, podczas nielegalnego przekraczania granicy. Sytuacja na granicy z Białorusią pozostaje nadal trudna, co wynika z celowych działań reżimu Łukaszenki.

Minionej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 68 cudzoziemców. Na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Mielniku grupa 24 cudzoziemców siłowo forsowała granicę. Na odcinkach PSG w Narewce, Białowieży oraz Czeremsze grupy osób podchodziły pod granicę.

Wczoraj ok. godz. 21.00 na odcinku ochranianym przez PSG Mielnik grupa 24 obywateli Iraku siłowo próbowała wedrzeć się na terytorium Polski. W stronę funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego rzucane były kamienie, również przez służby białoruskie. Przez concertinę zaś przerzucono kładkę.

W ciągu ostatnich dni służby białoruskie wspólnie z grupami cudzoziemców prowadziły działania destabilizujące naszą granicę. Ich wspólne ataki są bardzo agresywne. Cudzoziemcy i służby białoruskie rzucają w polskich żołnierzy i funkcjonariuszy kamieniami, gałęziami, oślepiają laserami i mocnymi reflektorami. Wciąż dochodzi także do niszczenia zapór granicznych.

– Służby białoruskie są zainteresowane dalszym prowadzeniem działań przeciwko Polsce. Mają temu służyć wspólne z cudzoziemcami działania na granicy, a także plotki rozpuszczane wśród cudzoziemców. Służby białoruskie promują kłamstwa o rzekomych negocjacjach dotyczących otwarcia granic UE i korytarzach humanitarnych, na które rzekomo ma się zgodzić Polska i cała Unia. Kolportowanie takich kłamstw ma na celu mobilizowanie cudzoziemców do podejmowania kolejnych ataków na granicę Polski – informuje Stanisław Żaryn rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

Jak dodaje Stanisław Żaryn, działania białoruskich służb zwiększają agresję cudzoziemców i sprzyjają ich coraz większej determinacji. Sytuacja cały czas pozostaje trudna, co wynika z celowych działań reżimu Łukaszenki.

(fot. SG)

7 komentarzy

  1. Trupa Granica” z powodu zimna w dòl plecòw zawiesiła działalność.?

    • Niech nie rezygnują, rząd może po nowym oku zniesie VAT na napalm dla naszych dzielnych obrońców granicy i będzie cieplej „biednym turystom”.

  2. Zacznijcie ich straszyć omniktronem jak nasze społeczeństwo. Może też się wystraszą. Jesteście w tym mistrzami przecież.

  3. Białoruś pod atakiem, nie Polska.

  4. Czy migranci zaszczepili się przeciw covid-19.?

  5. Niech se idą co powie zachodnia granica niech się wykażą Niemcy Francja Anglia na nich czekają bo brak rak do pracy

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

ZASMAKUJ W TRADYCJI w Bychawie
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska