Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Musieli zmierzyć się z porodem, zawałem i tamponadą serca. Lubelska drużyna najlepsza w Polsce w symulacji medycznej

Studenci z Lublina zwyciężyli w Mistrzostwach Polski w Symulacji Medycznej, jakie odbyły się w Gdańsku. Ich wiedza oraz umiejętności pozwoliły pokonać dziewięć konkurencyjnych drużyn.

W sobotę w Centrum Symulacji w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski w Symulacji Medycznej. Do rywalizacji przystąpiło dziesięć ekip z uczelni medycznych z całego kraju, łącznie blisko sto osób. Każda z nich musiała zmierzyć się w sześciu konkurencjach: porodem, zawałem, obrzękiem płuc, szyciem rany szarpanej, atakiem astmy i tamponadą serca.

Nasz region reprezentowała drużyna z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, wyłoniona w trakcie zawodów, jakie odbywały się pod koniec kwietnia w Lublinie.

Choć pacjentami były symulatory, to przyszłym lekarzom i ratownikom towarzyszyły prawdziwe emocje. Studenci musieli wykazać się nie tylko wiedzą medyczną, lecz również umiejętnościami. Jurorzy oceniali bowiem zarówno podejście do pacjenta, szybkość i trafność podejmowanych decyzji, jak i komunikację pomiędzy członkami ekipy.

Tytuł mistrza Polski obronił zespół z Lublina w składzie Krzysztof Ślusarczyk, Anna Roszkowska, Justyna Kwolczak, Marek Dąbrowski, Marek Winiarz. Drugie miejsce zajął zespół z Krakowa, a trzecie ekipa z Poznania.

(fot. nadesłane)
2018-05-20 :43:28

2 komentarze

  1. co za ciacho z tej brunetki!