MPO Sita i Kom Eko odbiorą lubelskie śmieci

Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta Lublina. Tak jak przewidywano terenem podzieliły się dwie firmy.

Jako jedyne do przetargu stanęły dwie największe firmy Kom-Eko oraz MPO Sita. To one właśnie od 1 lipca odbiorą nieczystości od mieszkańców miasta. Jak ogłosiła właśnie komisja przetargowa obie oferty spełniły warunki udziału w postępowaniu, nie podlegały wykluczeniu czy też odrzuceniu więc wybrane zostały najkorzystniejsze. Lublin został podzielony na siedem rejonów i cztery z nich obsługiwane będzie przez Kom- Eko zaś trzy przez MPO.

O odbiór nieczystości w sześciu rejonach walczyły obie firmy, w jednym zaś, oferta wpłynęła tylko od MPO Sita. Jednym z głównych kryteriów była cena a te w zależności od rejonu były różne, raz było tańsze MPO raz Kom-Eko, stąd też taki podział. Teraz magistrat oczekuje 14 dni na ewentualne odwołania od decyzji komisji, a gdy takie nie wpłyną wynik postępowania się uprawomocni i będą mogły zostać podpisane umowy.

Jeżeli tak się stanie to MPO Sita będzie odbierać odpady z następujących dzielnic Lublina: Abramowice, Bronowice, Dziesiąta, Głusk, Stare Miasto, Śródmieście, Wieniawa, Za cukrownią, Czuby Południowe, Wrotków, Zemborzyce natomiast Kom-Eko obsłuży Felin, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna, Ponikwoda, Tatary, Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin, Czuby Północne, Węglin Południowy, Węglin Północny, Konstantynów, Rury, Sławinek i Szerokie.

Rozstrzygnięto także przetarg na odbiór odpadów z nieruchomości administrowanych przez Wydział Organizacji Urzędu Miasta. Tutaj do postępowania stanęły również dwie firmy, lubelskie MPO Sita oraz Eko – Kras z Kraśnika. I to właśnie kraśnickie przedsiębiorstwo zaoferowało niższą cenę i jego oferta okazała się najkorzystniejsza

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9764zł 0.6%
  • GBP 4.956zł 0.12%
  • EUR 4.4671zł 0.03%
  • CHF 4.2018zł 0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie
   DARMOWY KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET