MPK Lublin otrzymało tytuł „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie po raz kolejny otrzymało certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Tytuł przyznaje NSZZ „Solidarność”. W tym roku związek wyróżnił 20 pracodawców z całej Polski.

To już ósma edycja akcji „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. W tegorocznej edycji certyfikaty otrzymało 20 przedsiębiorstw, MPK Lublin jest jedyną firmą z Lubelszczyzny. O ich wyborze zdecydowała Komisja Certyfikacyjna. Patronat nad akcją objął Prezydent RP Andrzej Duda. Wyróżniony certyfikatem ma prawo posługiwania się nim przez 3 lata.

Do tytułu rekomendowała Zarząd MPK Lublin Sp. z o.o. Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność”. W uzasadnieniu podkreślała m.in. politykę otwartej współpracy ze związkami zawodowymi i pracownikami, stworzenie motywacyjnego systemu wynagrodzeń oraz zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony pracowników.

Obecnie MPK Lublin zatrudnia 1280 pracowników i jest jednym z większych pracodawców w Lublinie. Przypomnijmy, że certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” lubelskie MPK otrzymało po raz pierwszy w 2012 r.

Pełna lista laureatów: http://www.solidarnosc.org.pl/pracodawca-przyjazny

2015-12-10 12:09:26
(fot. ilustr. lublin112.pl)

39 komentarzy

 1. …motywacyjnego systemu wynagrodzeń – co to oznacza? bo jestem nowym kierowcą i nie wiem, czy chodzi o tę premie w wysokości 70zł ?

  • wow 70zł dostałeś ? Nie bój, w tym miesiącu ci upier… za brak firmowej ,,odieży”…

 2. Zastanawiam się jak można wyróżnić firmę, która płaci ludziom 10,50 brutto/godz., certyfikatem – „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” – JEDNA WIELKA KPINA !!!

 3. Tak samo jak można wręczyć tytuł najlepszego przedsiębiorstwa komunikacyjnego w Polsce firmie która od 2009 roku nie kupiła żadnego nowego autobusu 🙂

  • O przepraszam, a wspaniały elektryczny autobus na nikomu niepotrzebnej linii wożącej powietrze to co ?

   • To jest właśnie najlepsze podsumowanie działalności tej firmy po kierunkiem pana Fulary. Zakup badziewia tak potrzebnego że można zapomnieć o jego istnieniu

 4. przyjmowalem sie do pracy kierownik pokazal zaplecze socjalne tu pan zrobi herbate zje kanapke ,tak chcialem uczynic wchodze a,tam jest tak napalone kupa dymu cofnelo mnie.Pytam kierowcow oco tam chodzi uslyszalem cicho badz to elita przewodniczacy zwiazkow zawodowych i jego swita gra w karty,nawet dyspzytorzy nie zwracaja im uwagi ekipa nie doruszenia to faktycznie firma przyjazna ciekawe czy prezes otym wie brawo wlasnie zlozylem rezygnacje z tej firmy

 5. Rzeczywiście przyjazna firma 10,50 zł/h brutto i premia 5% i związkowców to gówno obchodzi bo oni mają po 30zł. Dopóki kierowcy nie zorganizują strajku że żaden wóz na miasto nie wyjedzie to się to nie zmieni. Teraz naściągali frajerów na „darmowe” prawo jazdy, 3 lata harówki za 1400zł gratis.

 6. To już kwestia czasu,mpk pod zarządem :zrzutka Fujary zaczyna dogorywać.Związki zawodowe a jest ich 3 pod zarządem pana SOKOŁOWSKIEGO,pani GREGOROWICZ oraz pana Dąbrowskiego notabene emeryta siedzą w kieszeni u prezesa i przyklepują wszystko za odpowiednie profity.Starzy kierowcy którzy mają parę lat do emerytury czekają aby odejść ale młodych za żadne skarby nikt tu nie ściągnie.Owszem zatrudniają się i po paru miesiącach odchodzą.Powód jest jeden,zarobki.Wykonując tą samą pracę gdziekolwiek indziej zarabiają około 100 procent więcej niż w tym kołchozie.BRAWO MPK LUBLIN -FIRMA PRZYJAZNA PRACOWNIKOWI

 7. MPK przyjazne pracownikom? To pikuś w porównaniu z tym co wyprawia spółka córka mpk czyli MKK tam ludzie pracujący na umowe zlecenie tyrają za 5zł żaden socjal się nie należy nawet gnidy prezesowskie nic na święta nie daja ludziom- 880 zl na miesiac zapłać rachunki wyżywienie i ubranie jakieś to dopiero stalinowski obóz pracy to dopiero pracodawca przyjazny pracownikom takich prezesów to do śmietnika i na rokitno

  • Kierowcy w Mpk maja naprawde przechlapane.Trzeba gdzies pracowac, a tutaj jedynym plusem jest to ze to panstwowa firma!
   Wyplata marna, toalety publiczne, z ktorych kierowcy musza korzystac bo nie maja innego wyjscia .jak trzeba to nus, ale kobiety kierowczyni-przechlapane.Zimno-nerki i wszystko siada, bakterie.nie mowiac juz o tym co maja zrobic jak maja babskie dni…masakra….brak szacynku-z tych kibelkow korzysta kazdy..zasrane i brudne..poprostu okropienstwo-ciekawe czy kierownictwo chcialoby takie warunki??
   Pensja 1600 to kpina za tak odpowiedzialna prace-kierowcy nie woza ziemniakow!!!!!!!wiadomo-z tej kasy nie da sie nawet rachunkow oplacic, juz nie mowiac o zyciu!a wstaje sie w srodku nocy badz jezdzi do rana, czlowiek maszyna!!!
   Na swieta marne grosze…..
   Od kiedy jest ten prezes wszystko na nic!
   A tak naprawde to wlasnie kierowca zarabia na wszystkich innych pracownikow!!!!Gdyby nie kierowcy cale biuro Mpk by nie istnialo!!! Nikt!
   Za co ten tytul??bo ja nie rozumiem!Ktos wkoncu powinien to przeswietlic!!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8342zł 0.52%
  • GBP 5.2727zł 0.6%
  • EUR 4.5627zł 0.66%
  • CHF 4.1473zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja