Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Można pozbyć się zużytego sprzętu. Sieć handlowa w zamian oferuje sadzonki wrzosów

Do jutra trwa akcja, w której zużyty i niesprawny sprzęt AGD i RTV, a także baterie, będzie można zamienić na sadzonki wrzosów. Działania te zorganizowała jedna z sieci handlowych.

Zużyty czy też uszkodzony domowy sprzęt elektroniczny i elektryczny dość często stanowi problem. Nie można go ot tak wyrzucić do śmieci, zaś zbiórki tego typu przedmiotów odbywają się tylko co jakiś czas. Zalegający w domu i zajmujący miejsce niesprawny sprzęt AGD czy RTV można też dostarczać do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Jednak wciąż wiele osób wybiera inne rozwiązanie.

Jak wynika z danych Lasów Państwowych ponad 80% śmieci wyrzucanych do lasów, stanowią odpady użytkowe tj. opakowania, urządzenia AGD, a nawet meble i części samochodów. W ciągu jednego roku z lasów wywieziono aż 108 tysięcy m3 elektrośmieci. Dlatego aby chronić lasy przed zaśmiecaniem, sieć handlowa Castorama postanowiła po raz kolejny zachęcić mieszkańców do oddawania tego typu sprzętu do recyklingu.

Do soboty 26 września będzie trwała akcja „Kwiaty za elektrograty”. We wszystkich sklepach Castorama są zbierane elektrośmieci, zaś za ich dostarczenie można otrzymać sadzonki wrzosów. Za duży sprzęt AGD i RTV w postaci lodówki, pralki, kuchenki, telewizora czy monitora dostaje się 3 wrzosy, za robot kuchenny, odkurzacz, komputer, odtwarzacz itp 2 sadzonki, zaś za elektronarzędzia czyli wiertarkę, wkrętarkę, szlifierkę oraz za telefon komórkowy można będzie wziąć 1 doniczkę z tą typowo jesienną rośliną.

Wrzosy można otrzymać także za zużyte baterie. W tym przypadku jedna roślina za 25 sztuk baterii. Akcja trwa do wyczerpania zapasów sadzonek. Jeden uczestnik akcji może otrzymać maksymalnie 10 sadzonek.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

10 komentarzy

  1. A układy scalone luzem też można im oddać?

  2. Wibratory bierzeta? Bo ja po starej i teściowej mam ich w chu….

  3. W imie ochrony środowiska

    Zamiast naprawić to wyrzucają,marnotrawstwo!!.

  4. ktos i tak na tym zarobi ciekawe kiedy beda utylizowac np elektryczne auta albo fotowoltaike..

  5. Onanis Samokopoulos

    Pierdzielenie o ochronie lasów przez Castoramę jest zwykłym naciągcatwem – market musi oddać ustalony przez UE procent elektrośmieci, proporcjonalny do ich sprzedaży. Żeby spełnić warunek, żebrze o stary sprzęt u ludzi, coby tabelki się zgadzały. Tu nie ma drzewek za darmo – business is business 😀

  6. Ahahaha będę jechał przez na drugi koniec miasta żeby oddać bateryjkę za wrzos wart 1 zł buhehehe kogoś tu pogięło ?

Z kraju